W dniach 18 – 19 stycznia 2018 klasa I Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki oraz uczniowie III Technikum Mechanizacji Rolnictwa uczestniczyli w wycieczce na Targi Polagra – Premiery w Poznaniu. Dojazd i targi były dofinansowane przez organizatora targów. Opiekunami wycieczki byli nauczyciele Zespołu Szkół nr1 z Opatowa pan Władysław Polit i pan Grzegorz Popek. Na targach prezentowały się marki branży rolniczej: New Holland, Case IH, John Deere, Claas, Kuhn, Deutz-Fahr, Ursus, Farmtrack, Steyer, Zetor, Landini, Same, Valtra i inne. Młodzież bardzo interesowała się stoiskami prezentowanymi przez wystawców.

Wyjazd miał również aspekt turystyczno – krajoznawczy. Młodzież podczas wycieczki zwiedziła zabytki Poznania, poznając miejsca historyczne dla Polski i kolebki polskości. Miejscami tymi były: Stary Rynek, Plac Wolności, Zamek Cesarski, Ratusz, pomnik Października 1956 roku. Wieczorem uczniowie grali w bilarda i byli w kinie na komedii pt: Gotowi na wszystko – Exterminator”. Na zakończenie wycieczki młodzież wypoczywała w kompleksie sportowo – rekreacyjnym położonym na brzegu Jeziora Maltańskiego. Baseny sportowe i rekreacyjne, z wodą termalną, bogaty świat saun doskonale zrelaksowały młodzież. Wyjazd był bardzo interesujący przybliżał nowe kierunki rozwoju w branży rolniczej i pozwolił uczniom odpocząć i nabrać energii do dalszej nauki.