Aleksandra Molisak – uczennica II klasy Liceum Służb Mundurowych w Zespole Szkół  Nr 1 w Opatowie swoją  pasję – język angielski przekłada się na kolejne sukcesy językowe. Z wielką przyjemnością informujemy, że decyzją Komitetu Głównego 42 Olimpiady Języka Angielskiego, organizowanej przez Wyższą Szkołę Języków Obcych w Poznaniu, Ola została zakwalifikowana do etapu okręgowego Olimpiady, który odbędzie się 15 stycznia 2018r. w budynku dydaktycznym Wyższej Szkoły Europejskiej im. ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Do eliminacji szkolnych – 13 listopada 2017r., przystąpiło 4 uczniów szkoły „na Górce” – Katarzyna Baran (II TH), Natalia Rej (kl. II TH), Aleksandra Molisak (KL. II LOM) oraz Karol Gawlik (kl. II TL), pod opieką nauczycielki języka angielskiego p. Magdaleny Kidoń.

Zadaniem uczestników było rozwiązanie w ciągu 60 minut 60 zadań leksykalno-gramatycznych (transformacja  i parafraza zdań, test wielokrotnego wyboru, tłumaczenie, uzupełnianie luk itp.), znacznie przekraczających poziomem program nauczania języka angielskiego w szkole ponadgimnazjalnej. Przygotowanie się do Olimpiady wymagało wiele pracy i wysiłku. Każdy z uczestników był zarejestrowanym użytkownikiem specjalnej platformy treningowej, jak również pod okiem nauczycieli języka angielskiego szlifował angielski, rozwiązując wiele dodatkowych testów i zadań. W Olimpiadzie uczestniczy młodzież z całej Polski, w związku z czym konkurencja na etapie szkolnym jest bardzo silna i nawet naprawdę dobry uczeń może mieć problem z przejściem dalej. Tym bardziej cieszy nas awans Oli!!! Zawody II stopnia  zbliżone są poziomem do wymagań stawianych kandydatom na Filologię Angielską i obejmują 2 testy gramatyczne (wielokrotnego wyboru i tłumaczeniowy), test słownictwa (uzupełnianie luk), test czytania oraz globalny test luk (cloze test). Ostatnim składnikiem zestawu jest test wiadomości kulturowych (wielokrotny wybór), który dzieli się na część amerykańską i brytyjską.  Przed Olą wielkie wyzwanie a my trzymamy za nią mocno kciuki!!!