Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, a zwłaszcza w zawodzie hotelarskim, dlatego uczniowie z Technikum Hotelarstwa z Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie wzięli udział w warsztatach stylizacji fryzur i makijażu pt.: „Wizerunek pracownika hotelowego. Perfekcyjna recepcjonistka i recepcjonista”. Celem warsztatów było wypracowanie umiejętności kreowania własnego wizerunku. Dla hotelarza właściwe dobranie fryzury, makijażu i stroju to bardzo ważna rzecz. Stosowny strój, dyskretna elegancja, subtelny makijaż i odpowiednia fryzura wpływają na opinię o pracowniku, a tym samym o zatrudniającym go hotelu.

Prowadząca warsztaty: Pani Iwona Chojnacka – stylistka fryzur, zaprezentowała przyszłym pracownikom branży hotelarskiej fryzury, podała wskazówki doboru odpowiedniej fryzury do stanowiska pracy, kształtu twarzy, a także zaprezentowała jej wykonanie. Młodzież dowiedziała się również, jak należy dbać i pielęgnować włosy, aby zawsze pięknie wyglądały. Pani Katarzyna Smolarska – specjalista kosmetolog - podpowiedziała natomiast, jak należy dbać o dłonie, paznokcie i cerę oraz jak ją pielęgnować. W trakcie warsztatów młodzież poznała tajniki profesjonalnego makijażu, doboru kolorystyki makijażu oraz wskazówki dotyczące wykonania. Uczniowie dowiedzieli się, jak dobrze wyglądać o każdej porze dnia, stosownie do miejsca i zajmowanego stanowiska. Warsztaty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem i były kolejnymi z cyklu branżowej współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami, co z pewnością pozytywnie wpływa na wzmacnianie przyszłych kompetencji zawodowych uczniów. Nowoczesne kształcenie zawodowe w „Szkole na Górce” stawia na duży udział środowiska zawodowego, działających na rynku firm i instytucji. Młodzież kształci się w systemie dualnym, to znaczy doskonali umiejętności i poszerza wiedzę w szkole, jednocześnie korzystając z pozaszkolnych form kształcenia organizowanych przez miejscowych specjalistów-pracodawców.

Paniom prowadzącym serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc
w przeprowadzeniu zajęć oraz liczymy na dalszą współpracę.