W ramach lekcji wiedzy o kulturze uczniowie klas pierwszych spotkali się z regionalistą opatowskim panem Zbigniewem Zybałą reprezentującym powiatowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji - przewodnikiem w Podziemnej Trasie Turystycznej. W trakcie zajęć młodzież poznała regionalną historię, kulturę i tradycje związane ze świętem narodowym i patronalnym miasta Opatowa i św. Marcina z Tours oraz uzyskała wiedzę temat twórców literatury pochodzących z naszego regionu. Uczniowie klasy drugiej technikum żywienia i usług gastronomicznych zostali zapoznani z tradycjami kulinarnymi, które towarzyszą obchodom listopadowego święta.

Z tej okazji na pracowni gastronomicznej królowała gęsina w różnorodnych odsłonach i oczywiście rogale świętomarcińskie. Przeprowadzone zajęcia wpisują się w cykl imprez realizujących Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w naszej szkole.

{gallery}/2017/spotkanie_zybala_11.2017{?gallery}