XI. 2017r. przedstawiciele klas II TŻiUG, II TL, II THO i II LO pod opieką p. Magdaleny Kidoń i p. Elżbiety Cheby – nauczycielek j. angielskiego dzięki współpracy z dr S. Łodejem (Assistant Professor of Linguistics) odwiedzili Centrum Języków Obcych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Nasza przygoda na  kampusie UJK rozpoczęła się od warsztatów dziennikarskich w Pracowni Radiowej Radia Fraszka, przeprowadzonych przez wykładowcę i studentów Instytutu Dziennikarstwa. Nasi starsi koledzy – studenci III roku – Ania, Tomek, Mikołaj i Bartek, wprowadzili nas w fascynujący świat pracy dziennikarza radiowego. Mogliśmy spróbować własnych sił za mikrofonem, nagrać własną audycję oraz przeprowadzić krótki wywiad na żywo. Było naprawdę ekscytująco, nieco teorii i duuużo praktyki.

Następny punkt naszej wizyty to wycieczka z przewodnikiem po zbiorach specjalnych Biblioteki Uniwersyteckiej. Zdobyliśmy cenne informacje jak korzystać z księgozbiorów, zwiedziliśmy czytelnię, Galerię Uniwersytecką, pracownie multimedialne oraz specjalistyczną pracownię dla czytelników niepełnosprawnych. Ogromny gmach Biblioteki wywarł na nas niesamowite wrażenie. Aż chciałoby się usiąść i czytać, czytać, czytać ... Z Biblioteki udaliśmy się prosto na wykład i warsztaty językowe ‘American Youth: Attitudes toward life, school and the future’, które przeprowadziła dla nas dr Shala Dipman Barczewska. Obowiązującym językiem był oczywiście tylko i wyłącznie  angielski, co stwarzało dla nas świetną okazję do sprawdzenia swoich zdolności językowych. Poznaliśmy wiele ciekawych faktów na temat amerykańskiej młodzieży, a co najważniejsze mieliśmy niepowtarzalną okazję nie tylko do wysłuchania wykładu w języku angielskim ale przede wszystkim do rozmowy i dyskusji z jego rodzimym użytkownikiem, jakim jest dr S. Dipman. Była to dla nas wspaniała motywacja do nauki języków obcych. Całą wycieczkę oceniamy bardzo pozytywnie i z niecierpliwością czekamy na kolejne.