7 listopada 2017 r. gościliśmy w naszej szkole pana Marka Lisa - kierownika Biblioteki Pedagogicznej w Opatowie, który w ramach współpracy przy realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa przedstawił prezentację dotyczącą rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Tematem wystąpienia był geneza i przebieg związanych z tym wydarzeń, które miały miejsce na terenie naszego miasta i okolic. Pan Marek Lis, historyk, regionalista i autor książek w ciekawy i nietuzinkowy sposób przybliżył uczniom lokalne postacie i wydarzenia. Przedstawiona prezentacja nie tylko dostarczyła wiedzy na temat dziejów regionu, ale także umożliwiła budowanie świadomości historycznej oraz inspirowanie młodych ludzi do własnych poszukiwań w zakresie historii.