W dniu 07.09.2017r uczniowie wszystkich klas Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki brali udział w ogólnopolskim pokazie ciągników i sprzętu rolniczego organizowanego przez Centrun Dystrybucji Firmy Valtra oraz Trille Technika Rolnicza i Leśna Piotr Maciejczyk Opatów. Celem pokazów było zademonstrowanie najnowszych osiągnieć stosowanych w ciągnikach firmy Valtra oraz współpracujących z nimi wiodących firm rolniczych produkujących topowe maszyny takie jak: Amazone, Fiskin, Kuhn i Rauch. Nasi młodzi rolnicy mieli możliwość zapoznania się najnowocześniejszym sprzętem. Ze względu na fakt, iż uczniowie starszych klas TMR posiadają prawo jazdy kategorii B i T finansowane przez szkołę, odbyli samodzielnie jazdy testowe prezentowanymi pojazdami. Uczestnicy wykazali się dużą znajomością zagadnień rolniczych i umiejętnościami praktycznymi.

Oprócz tego uczniowie wzięli udział w europejskim konkursie jazdy ciągnikiem rolniczym firmy Valtra oraz dostali materiały reklamowe i drobne upominki od prezentujących się firm. Na zakończenie pokazów odbył się integracyjny poczęstunek dla naszych uczniów, którzy byli bardzo zadowoleni z wycieczki branżowej. Wycieczkę zorganizowała Dyrekcja i Warsztaty Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie.