Informujemy, że Zespół Szkół nr 1 w Opatowie przystąpił do Konkursu „ O Puchar Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty na najbardziej aktywną szkołę województwa świętokrzyskiego w zakresie honorowego krwiodawstwa w okresie letnio-wakacyjnym”. Okres wakacyjny to czas gdy niezastąpiony lek jakim jest krew jest szczególnie potrzebny by ratować zdrowie i życie osobom chorym i poszkodowanym w wypadkach. Dlatego apelujemy do naszych pełnoletnich uczniów i absolwentów aby aktywnie włączyli się w akcję honorowego krwiodawstwa w lipcu i sierpniu b.r. Krew można oddawać w Świętokrzyskim Centrum krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, Oddziałach terenowych w Końskich , Sandomierzu, Skarżysku Kamiennej, Ostrowcu Świętokrzyskim i akcjach wyjazdowych organizowanych przez RCKiK w Kielcach. Należy tylko podać numer naszego szkolnego klubu tj. 271 i nawę szkoły – Zespół Szkół nr 1 w Opatowie.

Za aktywność oraz wsparcie i pomoc potrzebującym krwi serdecznie dziękujemy. Poniżej podajemy adresy najbliższych oddziałów terenowych w których można oddać krew:

Kielce – RCKiK ul. Jagiellońska 66 ( dni robocze – 7.00 – 14.00)

Ostrowiec Świętokrzyski – ul. Szymanowskiego 11 ( dni robocze 7.00 – 10.30)

Sandomierz – ul. Schinzla 13 ( dni robocze 7.30 – 11.30)

Terminy i adresy ekip wyjazdowych, oraz bliższe informacje można uzyskana stronie www. rckik-kielce.com.pl i pod tel. 41 3359400.

 

Szkolne Koło PCK w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie