W bieżącym roku szkolnym panie Iwona Kapsa i Agnieszka Frejlich w klasach II TŻiUG oraz II THO w ramach nauczanych przedmiotów cyklicznie organizowały zajęcia w ramach korelacji przedmiotowej dotyczącej obsługi konsumenta. Każda uroczystość, rodzinny obiad, kolacja czy spotkanie towarzyskie by były wyjątkowe wymagają właściwej oprawy. Dlatego młodzież uczyła się o różnych rodzajach nakryć do stołu, właściwym serwowaniu posiłków, sztuce formowania serwetek i wykonywaniu eleganckich dekoracji. Dwukrotnie zajęcia praktyczne dla uczniów poprowadził doświadczony kelner – pan Waldemar Kędziora. Przekazał im wyczerpujące informacje na temat predyspozycji do zawodu kelnera i pracy w gastronomii hotelowej.

Z dużym zainteresowaniem spotkały się zasady rządzące etykietą przy stole oraz wskazówki jak postępować z odmiennymi typami osobowościowymi konsumentów. W ciągu całego roku szkolnego uczniowie z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach – aranżując stoły, dbając o swój profesjonalny wizerunek a nawet wcielając się w postacie z epoki. Aktywna postawa i kreatywność uczniów pozwoliły im nie tylko przyswoić sobie niezbędną wiedzę ale również dobrze się przy tym bawić.