Nikt nie rodzi się czytelnikiem, czytelnika trzeba wychować. Czytanie powinno się kojarzyć z radością i przyjemnością, a ponieważ lawinowo rośnie ilość informacji i wiedzy kto nie czyta, nie nadąży za zmianami we współczesnym świecie. Właśnie dlatego 31 maja w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie została zorganizowana impreza czytelnicza pod hasłem „Śniadanie – czytanie na trawie”, która miała za zadanie promowanie idei czytania oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Wzięli w niej udział uczniowie Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, którzy podczas zajęć praktycznych pod opieką pań Agnieszki Spały i Doroty Pitek przygotowali pyszne śniadanie.

Następnie wraz z opiekunkami oraz bibliotekarką szkolną Agnieszką Zwolską udali się na piknik na terenie szkoły podczas którego czytano głośno wybrane teksty literackie.