W dniu 30 maja 2017r. uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie gościli w Gimnazjum w Iwaniskach oraz Gimnazjum w Sadowiu. Celem wizyty było propagowanie zdrowego stylu życia i zasad zdrowego odżywiania w ramach Dni Profilaktyki, które w tym roku odbywały się pod hasłem: "Dzieci i młodzież lepszą stroną świata – ich świat wartości bez nałogów i agresji, żyjących zdrowo i kolorowo”. Uczniowie klas pierwszych w programie pod hasłem: ,,Niechaj każdy się dowie, że uczniowie z GÓRKI znają przepis na zdrowie” za pomocą tematycznych konkursów, piosenek i układów tanecznych zainspirowali swoich młodszych kolegów z gimnazjów do wybierania tego co najzdrowsze, stosowania zasady umiaru oraz podejmowania wysiłku fizycznego dla zachowania zdrowia i pełnego komfortu życiowego. Nowatorskim elementem edukacyjnym było aplikacja ,,Wiesz co jesz” przy pomocy której, skanując kod kreskowy z opakowania produktu spożywczego można poznać skład produktu i ocenić jego wartość pod względem odżywczym.

Uzupełnieniem były soczyste jabłka rozdawane gimnazjalistom jako zdrowy dodatek do drugiego śniadania. Szkolne Koło PCK przedstawiło scenki rodzajowe z elementami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Program przygotowali uczniowie pod opieką nauczycieli: M. Kidoń, M. Wicha, M. Stępień, Sz. Madeja. Dziękujemy za gorące przyjęcie. Do zobaczenia na "Górce”.