Klasa Technikum Logistycznego w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie wzięła udział w VIII KONFERENCJI LOGISTYCZNEJ Z CYKLU „LOGISTYKA OCZAMI STUDENTÓW” pt. „Znaczenie logistyki we współczesnej gospodarce” zorganizowanej i prowadzonej przez wykładowców i studentów Politechniki Rzeszowskiej w Katedrze Systemów Zarządzania i Logistyki. Przybliżyli oni, jak wielkie znaczenie ma zarządzanie i logistyka w gospodarce kraju. Zarządzanie flotą transportową, Elektroniczna obsługa zamówienia, Stacjonarny system logistyczny w Siłach Zbrojnych RP, to tylko niektóre z tematów, które zostały poruszone przez wykładowców.

W wyniku prowadzonych rozmów pomiędzy przedstawicielami władz wydziału Politechniki Rzeszowskiej i Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie, otrzymaliśmy zapewnienie o możliwości podjęcia współpracy. Od przyszłego roku szkolnego wykładowcy i studenci Wydziału Zarządzania Politechniki Rzeszowskiej poprowadzą warsztaty dla uczniów Technikum Logistycznego, a wizyty na rzeszowskiej uczelni na stałe wpiszą się w harmonogram pracy szkoły. Następnym punktem wycieczki branżowej było rzeszowskie lotnisko. Uczniowie opatowskiego logistyka poznali budowę i funkcjonowanie lotniska Rzeszów-Jasionka, a także zasady działania transportu lotniczego. Z punktu widzenie działań logistycznych na lotnisku szczególnie interesujące okazały się zagadnienia, za które odpowiedzialni są pracujący na lotnisku specjaliści ds. logistyki, czyli za wędrówkę bagażu lotniczego - to jak działa cały system identyfikacji toreb, jak działa kontrola lotów, system odpraw pasażerskich czy lotniczych przewozów cargo. Młodzi logistycy po wizycie i zebranych informacjach doszli do wniosku, że praca logistyka na lotnisku jest bardzo interesująca.