Uczniowie klasy pierwszej TPS Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie w ramach realizowanych wycieczek branżowych wybrali się do Kielc do autoryzowanego salonu i serwisu BMW ZK Motors, który jest pierwszym dealerem marki BMW w województwie świętokrzyskim. Jest także jedynym salonem BMW na świecie, który otrzymał Złoty Certyfikat BMW AG potwierdzający wprowadzenie wysokich standardów ekologicznych. Salon o powierzchni 4500 m2 mieści się w Kielcach przy ul. Wystawowej, w sąsiedztwie Targów Kielce. Uczniowie wraz z opiekunami zostali przyjęci i zapoznani z funkcjonowaniem salonu i serwisu dzięki uprzejmości Dyrektora Firmy ZK MOTORS, mającej w ofercie samochody nowe i używane oraz motocykle marki BMW, a także kompleksowe usługi serwisowe, w tym blacharsko-lakiernicze.

Na wstępie dowiedzieliśmy się sporo na temat wyjątkowości budynku w którym mieści się salon. 99 procent oświetlenia wykorzystuje wydajną technologie LED, a automatyczny system sterowania oświetleniem zsynchronizowany jest z czujnikiem światła dziennego, co w znacznym stopniu zmniejsza zużycie energii elektrycznej. Na dachu znajdują się ogniwa fotowoltaiczne, budynek został też wyposażony w system pomp ciepła, które wykorzystywane są w ogrzewaniu i chłodzeniu poprzez system podłogowy i ścienny. Technologie sterowane są poprzez system zarządzania budynkiem (BMS), który pozwala na skuteczną kontrolę instalacji elektrycznych, systemu wentylacyjnego w pomieszczeniach, ogrzewania i chłodzenia. Następnie uczniowie mogli zapoznać się z prowadzeniem sprzedaży, możliwościami wyboru wszystkich konfiguracji przez klienta na miejscu, bowiem auta są robione indywidualnie dla klienta. Niewątpliwą atrakcją było dla nich dokładne obejrzenie i możliwość siedzenia za kierownicą motocykli oraz aut, których wartość przekracza 500.000 złotych. Następnie uczniowie zapoznani zostali z procedurami przyjęcia auta do serwisu, mogli obejrzeć stanowiska na których dokonuje się diagnostyki i napraw a na końcu przekazuje auto klientowi. Powierzchnia, wszechstronne wyposażenie oraz działanie firmy zrobiły na uczestnikach ogromne wrażenie. Tym chętniej udali się oni na drugą część wycieczki czyli premierę 8 już części „Szybkich i wściekłych” w której auta które oglądali można zobaczyć w akcji.