Dzień Ziemi, to coroczne wydarzenie obchodzone w celu promowania ochrony środowiska, rozszerzania świadomości ekologicznej oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Coroczny temat tego święta związany jest z ważnym dla środowiska i przyrody zagadnieniem, w tym roku poświęcony jest on ochronie bioróżnorodności. Różnorodność biologiczna to termin, którym posługujemy się, aby oddać cale bogactwo świata przyrody. Nie jesteśmy w stanie przetrwać w oderwaniu od przyrody, choć czasem nie zdajemy sobie z tego sprawy. Zachodzące w szybkim tempie zmiany klimatyczne i konsumpcyjna działalność człowieka powoduje, że liczba i różnorodność organizmów żywych ulega redukcji szybciej niż kiedykolwiek wcześniej. Stąd pomysł na „Green Monday” w naszej szkole. Aby pokazać, jak ważna jest dla nas Ziemia,

Samorząd Uczniowski zaprosił całą społeczność szkolną do wyrażenia poparcia dla jej święta poprzez ubranie się na zielono. Zielony strój był przysłowiowym „lajkiem” dla naszej planety, symbolem tego, że jej los ma dla nas ogromne znaczenie oraz obietnicą, że będziemy o nią dbać. Uczniowie uczestniczyli w ciekawych zajęciach przyrodniczych, na których to mogli przedstawić własne prezentacje na temat bioróżnorodności zarówno w naszej okolicy jak i na terenie całego kraju oraz indywidualne pomysły na jej ochronę. Było zielono, wesoło i sympatycznie. Były pamiątkowe zdjęcia i słodka niespodzianka od Samorządu. Był też prezent dla naszej planety – zakupione przez Samorząd Szkolny oraz podarowane przez uczniów klas: I TŻiUG, I TH, I TPS, I LO, I TL i III TŻiUG piękne, kolorowe rośliny rabatowe, które młodzież zasadziła w najbliższym otoczeniu naszej szkoły. Nad całością prac organizacyjnych czuwały p. Magdalena Kidoń i p. Agnieszka Spała. Młodzież naszej szkoły, po raz kolejny, wykazała aktywną postawę w działaniach na rzecz ochrony przyrody i dbałości o estetykę terenu przyszkolnego. Dzięki temu świadomie będą podejmowali decyzje wpływające na środowisko w przyszłości, ponieważ wszyscy jesteśmy po zielonej stronie mocy :)