W dniu 21 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach woj. Lubelskie odbyła się XLI Okręgowa Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych w blokach tematycznych: Produkcja Roślinna; Produkcja Zwierzęca; Mechanizacja Rolnictwa; Technologia Żywności; Gastronomia; Agrobiznes; Architektura Krajobrazu; Weterynaria W każdym bloku tematycznym uczestniczyło ponad 30 uczniów. Zespół Szkół nr 1 w Opatowie reprezentowany był w bloku tematycznym Mechanizacja Rolnictwa przez uczniów II klasy technikum Mechanizacji Rolnictwa Krzysztofa Głazka, Pawła Masternaka oraz opiekuna Władysława Polita. Olimpiada składała się z części teoretycznej i praktycznej. Wczęści teoretycznej było 60 pytań, natomiast w praktycznej do wykonania były 3 zadania.

Dobrać wiertło do danej śruby i wywiercić otwór i nagwintować; Obsługa codzienna ciągnika New Holland; Przygotowanie siewnika uniwersalnego do siewu Famarol; Olimpiada organizowana była pod patronatem Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się bardzo dobrze z wynikiem poprawnych odpowiedzi 71%. Gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy dalszych