Młodzież ZS nr 1w Opatowie z wielką radością i nieukrywaną przyjemnością powitała w murach swojej szkoły mistrza boksu pana Mateusza Masternaka. Spotkanie ze słynnym sportowcem było dla uczniów wspaniałą lekcją miłości do sportu i wytrwałym dążeniu do wytyczonego celu. "Master" dzielił się z młodymi słuchaczami swoimi wspomnieniami dotyczącymi drogi do ringu, którą wybrał kiedy miał 15 lat. Początki jego przygody z boksem związane są z klubem sportowym KSZO w Ostrowcu Świętokrzyskim. Natomiast rozwój kariery nastąpił we Wrocłwiu, gdzie kontynuował naukę po skończeniu gimnazjum. Pochodzący z Łagowicy Mateusz Masternak wielokrotnie sięgał po zwycięstwa na ringu zdobywając tytuł młodzieżowego Mistrza Świata federacji WBC, a następnie Mistrza Europy federacji EBU.

Jednym z najcenniejszych trofeów jest pas federacji WBA w kategorii junior wagi ciężkiej zdobyty w 2015roku. Uczniowie z przyjemnoscią wsłuchiwali się w słowa mistrza, który obdarzony jest nie tylko talentem bokserskim, ale także znakomitym poczuciem humoru. Barwne opowieści wzbogacone o zdjęcia i filmy z walk bokserskich i treningów, wzbudziły podziw młodzieży. Najważniejszym momentem było spotkanie klas mundurowych "oko w oko" z "Masterm" na treningu, który dla nich poprowadził. Intensywne ćwiczenia pokazały wspaniałą kondycję naszej młodziezy, którą mistrz chwalił, dostrzegając wiele talentów bokserskich. W nawiązaniu do słów, które przyświecają dziłalności charytatywnej Darii i Mateusza Masternaków "Pomaganie poprzez boksowanie" uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie zorganizowali zbiórkę żywności i wsparli akcję boksera i jego żony. Zgromadzone produkty zostały przekazane Schronisku dla kobiet z dziećmi w Kielcach. Żegnając się z uczestnikami spotkania pan Mateusz Masternak podziekował nauczycielom pani Kindze Szkodzie, p. Edycie Gwoździk oraz panu Markowi Frejlichowi za zorganizowanie tego przedsięzięcia i jednocześnie obiecał, że z wielką radością powróci do tej szkoły i tak wspaniałej młodzieży.