Uzdolniona artystycznie młodzież z ZS nr 1 w Opatowie działająca w Opatowskim Teatrze Muzycznym przygotowała spektakl "W moim ogrodzie", który został zaprezentowany uczniom z tej szkoły 10 kwietnia 2017 roku. Na spektakl przybyli także zaproszeni goście: kapituła Festiwalu ,,Eutrapelia" – pani Ewa Sęk dyrektor festiwalu, pani Alicja Szewczyk, ks. dr Bogdan Kempa – dyrektor Wydziału Nauki i Wychowania Diecezji Sandomierskiej, ks. dr Michał Spociński – proboszcz parafii pod wezwaniem Św. Marcina w Opatowie oraz pan Tomaz Świątek reprezentujący dyrekcję ZS nr 1 w Opatowie.

Spektakl swoją tematyką znakomicie wpisał się w obecny czas refleksji i zadumy Wielkiego Tygodnia. Poruszona w nim problematyka dotyczy wrażliwości człowieka na innych, przełamywania egoizmu, chęci niesienia pomocy, kierowania się empatią. Jak wyjaśniła pani Edyta Gwoździk prowadząca grupę teatralną, spektakl ,,W moim ogrodzie" nawiązuje do opowiadania Oskara Wilda ,,Olbrzym – Samolub" i to właśnie pod wpływem jego treści, główny bohater zmienia swoją postawę. W spektaklu wystąpili: Przemysław Kidoń, Karolina Strzępska, Aleksandra Molisak, Aleksandra Kolasa, Zuzanna Zwolińska, Magdalena Grzyb, Natalia Szymańska, Konrad Olaś, Ernest Sałagan, Patryk Kurpias, Jakub Piątek i dzieci z OTM: Amelia Zieja, Julia Iskra, Karolina Andzel, Zuzanna Gwoździk oraz solistka Sara Al Kantar. Artystyczne przedsięwzięcie zachwyciło zarówno młodą publiczność, jak i zaproszonych gości, którzy nie kryli swojego zachwytu i wzruszenia ukazaną na scenie historią.

Uzdolniona artystycznie młodzież z ZS nr 1 w Opatowie działająca w Opatowskim Teatrze Muzycznym przygotowała spektakl "W moim ogrodzie", który został zaprezentowany uczniom       z tej szkoły 10 kwietnia 2017 roku. Na spektakl przybyli także zaproszeni goście: kapituła Festiwalu ,,Eutrapelia" – pani Ewa Sęk  dyrektor festiwalu, pani Alicja Szewczyk, ks. dr Bogdan Kempa – dyrektor Wydziału Nauki i Wychowania Diecezji Sandomierskiej, ks. dr Michał Spociński – proboszcz parafii pod wezwaniem Św. Marcina w Opatowie oraz pan Tomaz Świątek reprezentujący dyrekcję ZS nr 1 w Opatowie.

            Spektakl swoją tematyką znakomicie wpisał się w obecny czas refleksji i zadumy Wielkiego Tygodnia. Poruszona w nim problematyka dotyczy wrażliwości człowieka na innych, przełamywania egoizmu, chęci niesienia pomocy, kierowania się empatią.

            Jak wyjaśniła pani Edyta Gwoździk prowadząca grupę teatralną, spektakl ,,W moim ogrodzie" nawiązuje do opowiadania Oskara Wilda ,,Olbrzym – Samolub" i to właśnie pod wpływem jego treści, główny bohater zmienia swoją postawę.

            W spektaklu wystąpili: Przemysław Kidoń, Karolina Strzępska, Aleksandra Molisak, Aleksandra Kolasa, Zuzanna Zwolińska, Magdalena Grzyb, Natalia Szymańska, Konrad Olaś, Ernest Sałagan, Patryk Kurpias, Jakub Piątek i dzieci z OTM: Amelia Zieja, Julia Iskra, Karolina Andzel, Zuzanna Gwoździk oraz solistka Sara Al Kantar.

            Artystyczne przedsięwzięcie zachwyciło zarówno młodą publiczność, jak i zaproszonych gości, którzy nie kryli swojego zachwytu i wzruszenia ukazaną na scenie historią.