„Bezpiecznie od Startu” to konkurs w którym corocznie nie może zabraknąć uczniów reprezentujących naszą szkołę. Jest on organizowany przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach, Izbę Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach i Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty. XVII wojewódzki etap odbył się 05 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 3 w Kielcach. Naszą szkołę reprezentowało 2 uczestników – laureatów etapu szkolnego: Kinga Dąbrowska i Konrad Sitarski z klasy II D. Zadaniem konkursowym było rozwiązanie testu składającego się z 42 pytań z zakresu Prawa Pracy oraz Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Wśród 35 uczniów z całego województwa świętokrzyskiego biorących udział w konkursie nasi reprezentanci zajęli ex aequo 7 miejsce, za co z rąk przedstawicieli organizatorów otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły i gratulujemy.