W sobotę 18 marca 2017 roku uczniowie klasy drugiej technikum pojazdów samochodowych pojechali do Warszawy wystartować w XVIII półfinale Olimpiady Techniki Samochodowej. Do rywalizacji stanęło 494 przedstawicieli szkół zawodowych i techników. Olimpiada ma zasięg ogólnopolski i została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. W trakcie olimpiady była oceniana wiedza z zakresu: podstaw konstrukcji maszyn, budowy pojazdów samochodowych, diagnozowania i naprawy zespołów oraz układów pojazdów samochodowych, umiejętności posługiwania się narzędziami i przyrządami, w tym pomiarowymi, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska. Uczniowie mieli do rozwiązania w ciągu 45 minut trudny test z obszernej wiedzy technicznej.

Nasi reprezentanci w składzie Jacek Jabłoński, Filip Tenderenda oraz Maciej Oskaldowicz osiągnęli bardzo dobry wynik zajmując miejsce w pierwszej dwudziestce w kraju.
Do finałowej 10-tki zabrakło im jedynie 3 punktów, ale już zapowiedzieli walkę o finał w przyszłorocznej edycji. Dodatkową atrakcją było dla nich zwiedzanie laboratoriów Politechniki Warszawskiej. Mogli zobaczyć nowoczesny sprzęt i porozmawiać o badaniach z wykładowcami uczelni. Zdobyte informacje na pewno przydadzą się im do pracy
w nowoczesnej pracowni mechatroniki, która powstaję w szkole. Już nie mogą się doczekać jej otwarcia- pracownia do badań dostępna od przyszłego roku szkolnego.