Jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu uczniów Liceum Służb Mundurowych jest przysięga. Tradycją ZS nr 1 w Opatowie jest składanie jej przez młodzież w rocznicę objęcia patronatem klas mundurowych przez majora Jacka Kowalika i Fundację GROM COMBAT. Uroczystość ta jest jednocześnie oddaniem hołdu wszystkim żołnierzom walczącym o wolną Polskę. W tym roku młodzież upamiętniła 75 rocznicę utworzenia Armii Krajowej, Dzień Żołnierzy Wyklętych i 76 rocznicę pierwszego zrzutu żołnierzy Cichociemnych do okupowanej Polski - powiedziała pani Edyta Gwoździk. W ten niezwykły dzień mury szkoły swoją obecnością zaszczyciło wielu znakomitych gości: pan mjr Jacek Kowalik i mjr Dariusz Wójcik z Fundacji GROM COMBAT, pan Sebastian Meitz- prezes spółki Cenzin należącej do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, pani Teresa Piwnik bratanica mjr Jana Piwnika „Ponurego” , pan Andrzej Broda-były komendant Powiatowej Komendy Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim, pani Aneta Bławat - radna powiatowa, przedstawiciel komendanta Powiatowej Straży Pożarnej w Opatowie, w imieniu Komendanta Powiatowego Policji w Opatowie – nadkomisarz Gustaw Szczepański oraz rzecznik prasowy Grzegorz Rusak, dyrektor szkoły pani Magdalena Gdowska, nauczyciele, uczniowie ZS nr 1 oraz liczna grupa rodziców uczniów składających przysięgę.

Uczniowie klasy pierwszej Liceum Służb Mundurowych tego dnia wyglądali wyjątkowo. W pięknych nowych mundurach z wielką dumą odśpiewali wszystkie zwrotki hymnu narodowego, czym zrobili ogromne wrażenie na zaproszonych gościach, podobnie jak pokaz musztry przygotowanej przez pana Marka Frejlicha. Po słowach roty przysięgi kadeci otrzymali od pani dyr. M. Gdowskiej orzełki, które od tej pory będą nosić na czapkach- poinformował pan Marek Frejlich. Wyjątkowy charakter tej uroczystości podkreślił spektakl poetycko - muzyczny „Tobie Ojczyzno” przygotowany przez młodzież pod kierunkiem pani Edyty Gwoździk. Młodzi artyści wcieli się w role poety - wieszcza narodowego, żołnierzy Armii Krajowej składających przysięgę wierności Ojczyźnie, wdowy po poległych i współczesnych Polaków podkreślających swój patriotyzm. Utwory poetyckie zostały uzupełnione pięknym śpiewem Aleksandry Wolskiej, Szymona Banasia i Magdaleny Stępień- absolwentki „Mundurówki”, która z wielką przyjemnością kolejny raz odwiedziła swoją dawną szkołę. Mjr Jacek Kowalik nie krył swego wzruszenia i podziwu dla pięknej postawy młodzieży oraz ich nauczycieli- p. Edyty Gwoździk i p. Marka Frejlicha, którzy od kilku lat prowadzą z dużym powodzeniem klasy mundurowe. Podziękowania za ich pracę i angażowanie znalazły się także w przemowie radnej powiatowej- p. Anety Bławat. Wspaniałą niespodziankę dla swych nauczycieli p. Edyty Gwoździk i p. Marka Frejlicha przygotowali uczniowie, którzy niedawno wrócili z nimi z elitarnego szkolenia. Wzruszające słowa pełne podziękowania za trud i pracę wychowawców były najpiękniejszym dowodem wdzięczności, jakie mogą wyrazić młodzi ludzie.