Uczniowie klasy IV Technikum Pojazdów Samochodowych wraz z wychowawcą Dorotą Jeziorską pracowicie spędzili ferie zimowe. To dzięki nim została wyremontowana pracownia matematyczna. Postanowili udowodnić, że starej „zmęczonej życiem” sali można zrobić nowoczesną pracownię. Prace miały objąć demontaż starych paneli na ścianach, malowanie ścian, wymianę mebli, w tym renowację stolików i krzeseł uczniowskich. Jednak jak to bywa starym budownictwie zawsze pojawiają się nieoczekiwane niespodzianki. Okazało się, że część ścian należało ponownie otynkować, całość pokryć gładzią. Ściany zyskały nowa kolorystykę. Stoliki i krzesła uczniowskie dostały „drugie życie”. Wymieniono blaty, odnowiono siedziska i oparcia, pomalowano części metalowe. Stary regał zastąpiono nowymi szafami, wymieniono tablice szkolne.

Do pracy zgłosili się wspaniali, pracowici uczniowie. Nie przeszkadzały im odpadające sufity, ściany, kurz, brud, wielogodzinne nakładanie i docieranie gładzi, machanie wałkiem, pistoletem natryskowym czy mopem. Do najbardziej zaangażowanych uczniów w prace remontowe należeli:

Michał Kasprzycki, Mateusz Prokop, Mateusz Kocznur, Paweł Rębacz, Karol Czeczot, Przemysław Nawodziński, Michał Pisarski, Kamil Wieczorek, Grzegorz Tokarski, Michał Grzybowski, Piotr Krawczyk, Hubert Zając, Sebastian Czysz.

Duży wkład wnieśli także rodzice dofinansowując wyposażenie sali.

Nowoczesna pracownia matematyczna będzie służyć następnym rocznikom młodzieży uczącej się w naszej szkole i zostanie trwałą pamiątką po klasie Technikum Pojazdów Samochodowych z rocznika maturalnego 2017.