tarcz perspektywy

Zespół Szkół Nr1 w Opatowie po raz pierwszy w swej historii został wyróżniony w prestiżowym rankingu czasopisma ,,Perspektywy”. W kategorii techników szkoła uplasowała się na piątym miejscu w województwie i zajęła wysokie 212 miejsce w Polsce. Ten ogromny progres jest wypadkową dwóch sił: pracy nauczycieli i uczniów. Od ich współpracy zależy sukces. Młodzież musi być świadoma swoich mocnych stron, należy pozwolić im odkryć swoje zdolności i sprawić, by zamieniły się w pasje - zgodnie podkreślają nauczyciele z tutejszej szkoły. Niewątpliwie ważna jest też atmosfera naznaczona przyjaźnią, zrozumieniem i wzajemnym wsparciem. Młodzież i nauczyciele potrzebują odpowiedniego warsztatu pracy - podkreśla Magdalena Gdowska, dyrektor szkoły. Dzięki projektom unijnym i wsparciu organu prowadzącego szkoła została właściwie doposażona.

Nowoczesne pracownie pozwalają młodzieży perfekcyjnie opanować umiejętności zawodowe i z powodzeniem zdać egzaminy, które potwierdzają ich kwalifikację. Doświadczenie zawodowe nabywają technicy już w czasie nauki w szkole, bo pomagają im w tym krajowe i zagraniczne staże zawodowe. Oprócz tego podobnie jak licealiści, bez problemów zdają egzaminy maturalne z przedmiotów ogólnych.

Sukces ,,Szkoły na Górce” zaostrzył apetyt uczniów i nauczycieli na najwyższe miejsce w rankingu. Tegoroczni pierwszoklasiści obiecują, że pokonają swoich starszych kolegów w osiągnięciach, zaś nauczyciele będą im sekundować, bo jak mówią w opatowskiej ,,Żywieniówce” apetyt rośnie w miarę jedzenia.