Jednym z elementów programu innowacyjnego w Mundurówce jest poznawanie różnych służb mundurowych. Dzięki Fundacji GROM COMBAT, z którą współpracuj Zespół Szkół Nr 1, uczniowie klas mundurowych odwiedzili Biuro Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej w Warszawie. Młodzież spotkała się z Zastępcą Dyrektora ds.Bojowych mł. insp.Mirosławem Wypychem, który przedstawił strukturę organizacyjną BOA. Jest to centralna komórka organizacyjna Policji ds.wykrywania i zawalczania terroryzmu, zajmująca się zwalczaniem przestępczości zorganizowanej, konwojowaniem najgroźniejszych przestępców- powiedziała pani Edyta Gwoździk.

Po informacjach ogólnych przyszedł czas na pokaz filmów ze szkoleń i sprzętu, z którego korzystają operatorzy BOA. Młodzież z klas mundurowych podziwiała min. umundurowanie i uzbrojenie indywidualne funkcjonariuszy, drony, wozy opancerzone i roboty służące do rozbrajania ładunków wybuchowych - poinformował pan Marek Frejlich. Uczniowie klasy pierwszej: Przemysław Kidoń i Karolina Strzępska zapytani, co wzbudziło ich największe zainteresowanie - wskazali tor przeszkód, jaki pokonują policjanci BOA podczas testów sprawnościowych. Pani Edyta Gwoździk wyjaśniła, że dzięki tej wizycie młodzież z Mundurówki miała bezpośredni kontakt i możliwość rozmawiania z doświadczonymi operatorami tej elitarnej jednostki, która często współpracuje z operatorami dobrze już znanej uczniom ZS Nr 1 w Opatowie JW GROM. Przedstawiciele klasy drugiej: Olaf Wójcik i Gabriela Cisak zwrócili uwagę na ciekawe historie i wspomnienia z wielu akcji, jakimi dzielili się z nimi doświadczeni operatorzy BOA. Uczniowie Mundurówki i ich opiekunowie podkreślali swoje zadowolenie z wizyty w BOA, która na wszystkich zrobiła duża wrażenie.