Dnia 13 października 2016 roku uczniowie pierwszej i drugiej klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa w Zespole Szkół Nr1 w Opatowie brali udział w pokazach ciągników rolniczych marki CLAAS. Impreza odbywała się w okolicach Wyszmontowa. Zaprezentowane zostały nowoczesne ciągniki i maszyny rolnicze do uprawy roli. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz kombajnu do zbioru kukurydzy. Organizator umożliwił naszym uczniom wykonanie próbnych przejazdów prezentowanym sprzętem. Niewątpliwą atrakcją była prezentacja działania w warunkach polowych zestawu nawigacji do prowadzenia ciągnika rolniczego.

Taka praktyczna lekcja przyda się z pewnością klasie pierwszej, która już w przyszłym roku rozpocznie zajęcia z przedmiotu „Urządzenia i systemy agrotroniki”.