W dniu 5 października w naszej szkole dla kilku klas technikum zajęcia poprowadził gość specjalny p. Monika Przygoda – właścicielka salonu urody ,,Świat Kobiety”. Ich założeniem była promocja zdrowego stylu życia poprzez dbanie o higienę osobistą i pielęgnację skóry. Prelegentka omówiła jak ważne jest dbanie o to, żeby skóra była zdrowa i zadbana. Krok po kroku zaprezentowała zasady i sposoby radzenia sobie z problemami cery, które są przecież typowe dla okresu dojrzewania. Podkreśliła, że profilaktyka, to przede wszystkim zapobieganie złym nawykom higienicznym lub ich utrwalaniu się.

Stosując się do wskazówek p. Moniki można znacznie poprawić wygląd skóry pamiętając o tym, aby nie przesadzać z używaniem kosmetyków. Jest to ważna zasada ponieważ młody człowiek powinien dbać o swój wizerunek jako uczeń ale również w przyszłości jako przedstawiciel zawodu, w którym przyjdzie mu pracować. Inicjatorkami niekonwencjonalnej lekcji była p. A. Król i pedagog p. M. Stępień. Ponieważ warsztatowa forma lekcji była miłym zaskoczeniem dla uczniów i spotkała się z dużym zainteresowaniem zamierzamy zorganizować kolejne zajęcia z udziałem p. M. Przygody.