Młodzież  z ZS Nr 1 w Opatowie wraz z nauczycielami p. Edytą Gwoździk, p. Markiem Frejlichem i kapelanem wojskowym ks. Jerzym Skiminą przybyli na specjalne zaproszenie Ministerstwa Obrony Narodowej na XXIV edycję Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. "To wielki zaszczyt i niezwykłe wyróżnienie" – powiedziała p.Edyta Gwoździk - ponieważ znaleźliśmy się tam wśród 10 najlepszych szkół z całej Polski. Uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w uroczystym apelu inaugurującym MSPO z udziałem Ministra Obrony Narodowej, dowódców jednostek wojskowych, przedstawicieli Sztabu Generalnego, szefa Organizacji Proobronnych i parlamentarzystów. Szczególnym momentem tej uroczystości było wręczanie nagród przez Ministra Obrony Narodowej wyróżnionym uczniom klas mundurowych. Wśród 10 "wzorowych'' i nagrodzonych kadetów znalazła się uczennica kl. III LOM Dominika Łukasik. "Dominika jest wyróżniającą się uczennicą. Osiąga bardzo dobre wyniki w nauce, aktywnie uczestniczy w szkoleniach militarnych.

Jestem bardzo dumna z jej osiągnięć i gratuluję rodzicom córki. Wiem, że wiąże swoją przyszłość ze służbami mundurowymi, życzę jej aby te plany udało się zrealizowć -  powiedziała dyrektor ZS Nr 1 w Opatowie p. Magdalena Gdowska. Kolejnym ważnym elementem tego wydarzenia były zawody strzeleckie, w których brała udział młodzież z zaproszonych na Targi klas mundurowych. Dwóch reprezentantów ''Mundurówki'' ZS Nr 1 w Opatowie, Olaf Wójcik i Damian Pierściński uplasowało się w pierwszej 10 nagrodzonych uczniów - powiedział p. Marek Frejlich. Drugą część pobytu na XXIV MSPO wypełniło odwiedzanie stoisk i zapoznanie młodzieży z najnowocześniejszym uzbrojeniem i sprzętem wojskowym prezentowanym przez 607 wystawców z całego świata. Szczególny zachwyt wśród uczniów ''Mundurówki''wzbudził najnowszy polski czołg PT-16, pierwszy zmodernizowany Leopard 2 PL, śmigłowiec bojowy Tiger oraz Blackhawk SP-YVE. Wśród nowości młodziez podziwiała także systemy termowizyjne, specjalistyczne urządzenia informatyczne, sprzęt pancerny, pojazdy kołowe i gąsienicowe oraz broń. "Wszystkie ekspozycje przyciągnęły nasza uwagę, ale najbardziej podobaly nam się samoloty bezzałogowe i symulatory lotów" - stwierdzili Paulina Susfał i Grzegorz Słowik uczniowie kl. II LOM .  Zaproszona na Targi młodzież z ''Mundurówki'' otrzymała upominki od jednego z głównych wystawców Polskiej Grupy Zbrojeniowej.Uczniowie ZS Nr 1 w Opatowie kolejny raz pokazali swoją wspaniałą postawę i znakomite przygotowanie, które zostało ponownie docenione i nagrodzone.