W piątek 24 czerwca 2016r. w Zespole Szkół Nr1 w Opatowie odbyła się akademia kończąca miniony rok szkolny. Dodatkowo w trakcie uroczystości prowadzonej przez panią dyrektor Magdalenę Gdowską, pożegnano 70 absolwentów Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: pani Monika Przygoda reprezentująca Radę Rodziców i jednocześnie Cech Rzemiosł w Opatowie, major GROM -u pan Jacek Kowalik oraz Prezes ZNP pan Andrzej Soroka. W imieniu Starosty Opatowskiego Bogusława Włodarczyka i Rady Powiatu głos zabrał przewodniczący Powiatowej Komisji Oświaty, radny i nauczyciel pan Tomasz Świątek. Podziękował  dyrekcji, nauczycielom i rodzicom w imieniu władz powiatowych za trud pracy dydaktycznej i wychowawczej, służący edukacji naszej młodzieży w szkołach zawodowych i technicznych. Życzył wspaniałych wakacji, odpoczynku, szczęścia i powodzenia.

Pani dyrektor wręczyła nagrody książkowe uczniom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i najlepszym absolwentom Zasadniczej Szkoły Zawodowej. Uhonorowano również listami gratulacyjnymi rodziców najlepszych  absolwentów. Najlepsi uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 z trzech typów szkół tj., Liceum Ogólnokształcącego, Technikum oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej otrzymali szczególne wyróżnienie w postaci grawertonów, ufundowanych przez dyrektora szkoły, p. Magdalenę Gdowską. Te wyjątkowe wyróżnienia zostały przyznane: w Technikum - uczniowi klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Krzysztofowi Pyzie; w Liceum - uczennicy klasy II Katarzynie Chabie; w Zasadniczej Szkole Zawodowej - uczennicy klasy II  Natalii Łacie. Wyjątkowym wydarzeniem był udział w uroczystości 11 absolwentów, którzy w 1986 roku ukończyli Technikum Mechanizacji Pojazdów Samochodowych i po 30 - stu latach potrafili odnaleźć się i  odwiedzić swoją ukochaną szkołę oraz spotkać się  z  wychowawczynią  panią prof. Marią Aksamit, która  była honorowym gościem tej wzruszającej uroczystości. W drugiej części uroczystości uczniowie zaprezentowali  program artystyczny, przygotowany pod opieką p. Marty Firmanty oraz p. Moniki Wichy. Młodzież rozpoczęła swój występ od ciepłych i miłych słów podziękowania za miniony rok szkolny, wypowiedzianych przez uczennice klasy I TŻiUG- Angelikę Głodek i Aleksandrę Toporowską. W wakacyjny nastrój wprawiły wszystkich zebranych piosenki pt. „Tyle słońca w całym mieście”oraz „Lecę tam”, śpiewane przez uczennicę klasy I TŻiUG Aleksandrę Wolską. Pani dyrektor Magdalena Gdowska kończąc uroczystość, życzyła wszystkim udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.