Uczniowie klasy II Liceum Mundurowego zrealizowali swój własny projekt ”Kapsuła czasu”. Prace nad projektem rozpoczęły się w kwietniu 2014, uczniowie podzieleni na grupy wybrali obszary, nad  którymi wspólnie pracowali. Jedna grupa zajęła się przygotowaniem skrzynki i zbieraniem materiałów. Druga grupa przygotowała przewodnik prezentujący zawartość kapsuły wraz z opisem. Kolejna grupa opracowała listy do przyszłych pokoleń.  Listy przygotowano w językach:polskim, angielskim, niemieckim i rosyjskim. Czwarta grupa odpowiedzialna była za opracowanie programu związanego z zakopaniem kapsuły oraz jego realizację.  Po zakończeniu projektu, uczniowie dokonali oceny  swojej własnej pracy.

Przygotowując ten projekt, uczniowie chcieli nie tylko zachować w pamięci chwile spędzone w murach ZS Nr1  w Opatowie, ale także, poprzez wspólną pracę, poznać się lepiej i zintegrować.  Uczniowie mieli szanse na wspólne spędzenie czasu, jak również przekonali  się o swoich własnych umiejętnościach organizatorskich.
Zakopanie „Kapsuły czasu klasy II LOM” nastąpiło dnia 20 maja 2014r. Młodzież w obecności dyrekcji ZS Nr1 w Opatowie, pani Magdaleny Gdowskiej i pana Tomasza Świątka, oraz nauczycielki j. angielskiego, pani Eweliny Zagórnej,  przeprowadzili krótką uroczystość zakopania swojej kapsuły czasu. Pan dyrektor dołączył płytę ze swoimi ulubionymi kawałkami grupy The Beatles. Następnie, młodzież posadziła drzewo magnolii,  o które ochotnicy systematycznie dbają i podlewają. Chcąc przybliżyć efekty wspólnej pracy, prezentujemy nie tylko zdjęcia, ale także multimedialny przewodnik do „Kapsuły czasu”.