W dniach 13 – 18 maja w Nowej Dębie odbywały się finały Mistrzostw Polski Juniorów w Boksie. Uczeń klasy II Technikum Pojazdów Samochodowych Mateusz Smolarski zdobył brązowy medal w prestiżowej wadze +91kg. pokonując w walce o trzecie miejsce reprezentanta klubu „Pomorzanin Toruń” Jakuba Górzkowskiego i zwyciężając przed czasem. Z kolei Michał Wąs z klasy II A w wadze 49 kg. zajął 5 miejsce w kraju. Obydwaj uczniowie na co dzień trenują w klubie RMG Boks Ożarów pod okiem trenera Krzysztofa Gierszona w profesjonalnej sali treningowej znajdującej się w Zespole Szkół Nr 1 w Opatowie.

Opatowscy bokserzy zademonstrowali bardzo wysoki poziom boksu godnie reprezentując w imprezie krajowej powiat opatowski a także swoją szkołę, zdobywając jedyny medal dla województwa świętokrzyskiego. Mateusz Smolarski to już drugi medalista w skali kraju obok Jakuba Myszkowskiego, który w ubiegłym roku zdobył Mistrzostwo Polski Kadetów w wadze 57 kg. Na uwagę zasługuje fakt, że wszyscy wymienieni bokserzy potrafią łączyć ciężki wysiłek treningowy z wysokimi wynikami w nauce.