25 kwietnia 2014 roku tegoroczni absolwenci ZS Nr 1, uczestniczyli w uroczystej akademii związanej z ukończeniem szkoły. Na hali sportowej, której wystrój przywoływał skojarzenia z rozkwieconą, pełną kolorowych motyli łąką, zgromadzili się uczniowie ZS Nr 1, absolwenci - Liceum Służb Mundurowych, Technikum Pojazdów Samochodowych, Technikum Ekonomicznego i Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Na uroczystość przybyli nauczyciele, wychowawcy: p. E. Zagórna, p. J. Kozieł, p. J. Grzyb i p. Sz. Madej; dyrekcja szkoły oraz goście - pani wiceminister MON -Beata Oczkowicz, pan starosta opatowski Bogusław Włodarczyk oraz Chief Instruktor GRAK - Bartosz Gagucki reprezentujący mjr Jacka Kowalika, który objął patronat nad klasami mundurowymi. Absolwenci, którzy uzyskali najwyższą średnią ocen, wyróżnili się swoją postawą i zaangażowaniem otrzymali nagrody z rąk pani wiceminister B. Oczkowicz i p. B. Gaguckiego. Natomiast p. dyrektor Tomasz Świątek i p. starosta B. Włodarczyk wręczyli listy gratulacyjne rodzicom wyróżnionych uczniów.

Część artystyczna przygotowana przez p. Anetę Surowiecka, Edytę Gwoździk i Jolantę Kozieł była przepełniona wspomnieniami z lat, jakie absolwenci spędzili w murach ZS Nr 1 w Opatowie. Niezwykle wzruszające wiersze i słowa pożegnania wycisnęły wiele łez oczu uczniów i ich nauczycieli, a symboliczne kwiaty, jakie maturzyści wręczyli swym mistrzom były dowodem wielkiego uznania i szacunku za pracę i trud nauczycieli.