W bieżącym roku szkolnym 2013/2014 młodzież naszej szkoły brała po raz kolejny udział w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej. Tegoroczna ogólnopolska edycja była dwunastą z kolei. Uczestnictwo w SIGG- u odbywało się na dwóch równoległych płaszczyznach. Pierwsza polegała na przystąpieniu do kursu e-lerningowego, systematycznym poznawaniu modułów edukacyjnych i rozwiązywaniu testów sprawdzających. Na zapoznanie z materiałem i rozwiązanie testów uczestnicy mieli ściśle wyznaczony kilkudniowy termin. Po rozwiązaniu 10-u kolejnych etapów uczniowie, którzy przeszli pomyślnie kwalifikacje przystępowali do testu sprawdzającego z całości materiału edukacyjnego. Pozytywne zdanie testu ogólnopolskiego dawało prawo do otrzymania świadectwa certyfikacyjnego z ukończonego kursu. Kurs obejmował zagadnienia : inwestowanie, oszczędzanie, spekulowanie, rynek kapitałowy, akcji, obligacji, instrumentów pochodnych, usług bankowych, giełdę papierów wartościowych. Opiekunami uczestników byli nauczyciele Szczepan Madej i Tomasz Sewera.

Świadectwa certyfikacyjne otrzymali: Karolina Dudek, Iwona Gardynik, Karolina Głąb, Wiktoria Kaczmarczyk, Katarzyna Kiszka, Anita Legwant, Tomasz Majewski, Martyna Słapek, Joanna Winiarska, Maciej Bocheński, Patryk Kargul, Dawid Kobiałka, Michalina Majcher, Damian Wałek, Angelika Zięba, Tomasz Kołodziej, Krystian Bajak, Bartłomiej Waldon, Rafał Ciepiela.

Druga część uczestnictwa w Szkolnej Internetowej Grze Giełdowej polegała na wirtualnej grze zespołów 3-4 osobowych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Zwieńczeniem gry na GPW była uroczysta Gala w siedzibie Giełdy w Warszawie która odbyła się 14 kwietnia 2014 r. Na spotkaniu tym jeden z naszych zespołów będący pod opieką Szczepana Madeja – DMC I LOM w składzie: Marcin Jędrzejewski, Damian Wałek, Angelika Zięba został wyróżniony. Nasza drużyna zajęła 14 miejsce w Polsce. W województwie świętokrzyskim w klasyfikacji ogólnej DMC I LOM zajął I miejsce. Warto dodać, że w minionej 12 Edycji SIGG uczestniczyło 8500 zespołów z 850 szkół. Łącznie w projekcie uczestniczyło 27788 uczniów.

Uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy!