Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny chętnie wzięli udział w XIV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Zasadach Bezpieczeństwa i Higieny Pracy pod hasłem: „BEZPIECZNIE OD STARTU". Konkurs został zorganizowany przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach, Izbę Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach oraz Kuratorium Oświaty w Kielcach. Jego celem jest zwiększenie wśród uczniów wiadomości o bezpieczeństwie pracy i przysługujących prawach pracowniczych. W eliminacjach szkolnych zorganizowanych przez nauczycieli naszej szkoły – Agnieszkę Spałę oraz Romana Górę, wzięło udział 25 uczniów. Do etapu regionalnego zakwalifikowało się dwoje uczniów: Patrycja Głodek oraz Krystian Łata.

W dniu 11 kwietnia 2014 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 3 im. Stanisława Staszica w Kielcach odbył się etap regionalny konkursu. W czasie przerwy, gdy komisja sprawdzała testy konkursowe, uczestnicy konkursu mieli okazję wysłuchać prelekcji przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji na temat bezpieczeństwa młodzieży, połączonej z wyświetleniem filmów dotyczących tego tematu. Na koniec organizatorzy podsumowali konkurs, wręczyli dyplomy, nagrody i wyróżnienia dla laureatów. Nasi uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Nauczyciele zaangażowani w to przedsięwzięcie oraz pełniący opiekę nad uczniami podczas konkursu - S. Włodarczyk, R. Góra - otrzymali z rąk przedstawicieli organizatorów konkursu listy gratulacyjne.