W dniu 26 marca b.r. w naszej szkole odbyła się trzecia w tym roku szkolnym akcja honorowego oddawania krwi. Organizatorem akcji było szkolne koło PCK. Opiekę i obsługę medyczną zapewniła Ekipa Wyjazdowa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Ogółem krew oddało 29 dawców.

Oprócz uczniów naszej szkoły w akcję włączyli się mieszkańcy naszego powiatu. Miłym akcentem akcji było uczestnictwo naszych absolwentów: Konrada Dąbrowskiego, Pawła Lecha, Małgorzaty Mikołowskiej i Mateusza Stefańskiego – jako wielokrotnych krwiodawców. Planujemy przeprowadzenie jeszcze jednej akcji w tym roku szkolnym w czerwcu. O terminie akcji powiadomimy zainteresowanych z odpowiednim wyprzedzeniem. Wszystkim krwiodawcom składamy serdeczne podziękowania i zapraszamy w czerwcu.