W środę 26 marca 2014 roku klasy: I liceum służb mundurowych i II wielozawodowa z ZS Nr1 w Opatowie pod opieką nauczycieli: Moniki Masternak, Marka Frejlicha, Roberta Gubernata i Agnieszki Zwolskiej wybrały się na czerwony szlak w Paśmie Jeleniewskim Gór Świętokrzyskich. Podczas wędrówki uczniowie, wzajemnie się ubezpieczając, uczyli się prowadzić kolumnę marszową w terenie i doskonalili umiejętności orientacji w warunkach leśnych. Trasa zajęć prowadziła przez Pasmo Jeleniowskie z Gołoszyc do Piórkowa. Po drodze młodzież przechodziła przez Górę Truskolaską, Górę Wesołowską oraz Szczytniak.

Po zejściu ze Szczytniaka na Przełęczy Jeleniowskiej młodzież rozpaliła ognisko podczas którego piekła kiełbaski i słuchała prelekcji na temat historii i przyrody Gór Świętokrzyskich. Zajęcia odbywały się w trudnych warunkach terenowych przy pięknej, słonecznej pogodzie.