Na zaproszenie dyrekcji i nauczycieli ZS Nr 1 w Opatowie gościł w murach szkoły pan chorąży Andrzej Kisiel. Spotkanie z nim pełne wspomnień z trzynastu lat jego służby w elitarnej jednostce GROM miało miejsce 14.03.2014 r. i zostało zorganizowane przez nauczycieli koordynujących współpracę mundurówki z komandosami GROM - u dzięki uprzejmości dyrekcji szkoły p. Tomasza Świątka.

Uczniowie mundurówki mieli możliwość porozmawiania z operatorem Zespołu Wodnego GROM-u o misjach, w których uczestniczył, o rodzajach broni, jaką posługują się komandosi, ale także o zawiązanych przyjaźniach i wartościach, jakie przyświecają żołnierzom tej znakomitej jednostki. Andrzej Kisiel podkreślał w swoich wypowiedziach, jak ważna jest ochrona ludzkiego życia i jak wiele radości dostarcza każdy uratowany człowiek. Swoje wspomnienia ze służby zamieścił w książce „Trzynaście moich lat w JW. GROM", która pojawiła się także w formie audiobooka i zawiera wiele niepublikowanych dotąd wspomnień Kisiela, ale także Chlora, który był jego dowódcą w Bagdadzie. Wówczas znany w mundurowce Chlor dowodził międzynarodowym komponentem, w skład którego weszli także znani na całym świecie komandosi z jednostki NAVY SEALS.

Kisiel nie ukrywał swojej tęsknoty za GROM-em i przyjacielską atmosferą, jaka panowała wśród żołnierzy. Młodzież klas mundurowych uzyskała wiele cennych informacji dotyczących przygotowania do selekcji, dzięki której można zostać komandosem GROM - u Na zakończenie spotkania młodzież mogła nabyć tę niezwykłą książkę opatrzoną osobistą dedykacją autora. Na ręce dyrekcji Andrzej Kisiel przekazał pamiątkową koszulkę z autografami komandosów o światowej sławie: Chlora, Drago i Brandowa Webba,
którzy niebawem będą gościć w ZS Nr 1 w Opatowie.

Andrzej Kisiel podkreślił swe zafascynowanie przyjęciem jaki zgotowała mu młodzież i nauczyciele ZS Nr 1 oraz pięknem ziemi opatowskiej i Gór Świętokrzyskich.