Zespół Szkół nr 1

Zespół Szkół nr 1

technik żywienia i usług gastronomicznych

technik pojazdów samochodowych

technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

technik budownictwa

technik hotelarstwa

technik logistyk

liceum ogólnokształcące - klasa służb mundurowych

szkoła branżowa I stopnia

Previous Next

„Kartka bożonarodzeniowa dla Seniora”

Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień wigilijny,
Przy wzejściu pierwszej gwiazdy wieczornej na niebie,
Ludzie gniazda wspólnego łamią chleb biblijny
Najtkliwsze przekazując uczucia w tym chlebie.

Cyprian Kamil Norwid

 

Młodzież Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie po raz kolejny wzięła udział w przedświątecznej akcji skierowanej do Seniorów, zorganizowanej w ramach działalności Szkolnego Koła Wolontariatu. Inicjatywa wpisała się w akcję MEN „Razem na Święta”.

W bieżącym roku, ze względu na pandemię koronawirusa, miała ona nieco odmienny charakter i nabrała głębszego znaczenia. Adresatami tegorocznych bożonarodzeniowych życzeń są osoby starsze z najbliższego otoczenia uczniów. Młodzież bardzo chętnie zaangażowała się w wykonanie świątecznych kartek, które wraz z najlepszymi życzeniami, płynącymi prosto z serca, przekazała swoim babciom, dziadkom i starszym sąsiadom. Taki niewielki gest a uświadamia ponadczasową prawdę, iż najlepszym świątecznym podarunkiem jest pamięć o drugiej osobie. Takie działania uczą młodych ludzi empatii, dobroci i serdeczności, bo jak mówią słowa piosenki: „Najlepsze prezenty ukryte są w sercach”.