12 stycznia 2014 r. z inicjatywy szkolnego koła PCK młodzież Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie zagrała już po raz 9 w XXII Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 32 osoby z naszej szkoły zbierały do puszek datki na rzecz zakupu sprzętu specjalistycznego dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godnej opieki medycznej seniorów. Przygotowania rozpoczęły się już kilka dni wcześniej - 9 stycznia wszyscy wolontariusze zostali przeszkoleni przez opiekunów i funkcjonariuszy KP Policji w Opatowie.

Młodzież uczestnicząc w akcjach wolontariatu uczy się wrażliwości i bezinteresownego pomagania potrzebującym. Organizatorem akcji w naszej szkole był Szczepan Madej, którego wspierali: Robert Gubernat Jan Hynek i Paweł Weselak. Młodzież prowadziła zbiórkę w: Opatowie, Modliborzycach, Kleczanowie, Piórkowie, Mydłowie, Biskupicach, Olbierzowicach, Gierczykach, Strzyżowicach, Zbelutce i Włostowie. W sumie zebraliśmy 6.026.62 zł.

WSZYSTKIM WOLONTARIUSZOM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!