Wielkie święto szkoły jubileusz 60-lecia istnienia opatowskiej placówki celebrowali jej pracownicy i uczniowie wspólnie z zaproszonymi gośćmi: Starostą Powiatu Opatowskiego – Tomaszem Stańkiem, Wicestarostą – Małgorzatą Jalowską, Burmistrzem Miasta i Gminy Opatów – Grzegorzem Gajewskim, Zastępcą Burmistrza – Marcinem Słapkiem, samorządowcami: Bożeną Kornacką – Przewodniczącą Rady Powiatu Opatowskiego, Marzeną Urban – Żelazowską – Wójtem Gminy Sadowie, Andrzejem Grządzielem Wójtem Gminy Lipnik, Szymonem Sidorem Wójtem Gminy Wojciechowice, Krzysztofem Gajewskim Wójtem Gminy Waśniów, Beatą Górecką – Przewodniczącą Rady Miasta, Kazimierzem Kotowskim – Starostą Powiatu Opatowskiego trzech kadencji, posłem na sejm VIII kadencji oraz zarządzającymi instytucjami powiatu opatowskiego, dyrektorami zaprzyjaźnionych szkół.

Jubileusz 60-lecia istnienia naszej szkoły skłania nas do odbycia podróży w czasie, do odkrywania przeszłości i przybliżania jej obecnemu pokoleniu ludzi młodych, do rozpamiętywania i do utrwalenia wspomnień o przeszłości tej instytucji, a przede wszystkim o ludziach, bez których trudno wyobrazić sobie naszą codzienność. Czas mija, wokół nas wciąż zachodzą zmiany, przemijają zdarzenia, odchodzą ludzie... dlatego ze szczególnym wzruszeniem chylimy dziś głowy przed tymi, którzy od nas odeszli […] pamiętamy o Was. – powiedziała Magdalena Gdowska, inaugurując obchody Jubileuszu 60-lecia szkoły.

Ze szczególną estymą przyjęto emerytowanych dyrektorów i nauczycieli oraz absolwentów Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie. Dyrektor szkoły – Magdalena Gdowska uhonorowała swych poprzedników: Piotra Frejlicha, Stanisława Łukasika, Tomasza Świątka oraz wicedyrektor Jolantę Gubernat pamiątkowymi grawertonami, tym samym wyrażając wdzięczność za wkład w rozwój szkoły. Podziękowania otrzymali również nauczyciele, rodzice i uczniowie: To wy tworzyliście historię tej szkoły – podsumowała Magdalena Gdowska. Swą obecnością zaszczycili również emerytowani nauczyciele, wyjątkowo ciepło witani przez pracujących obecnie kolegów.
Miłe słowa o szkole i gratulacje z okazji Jubileuszu skierowali do zgromadzonych zaproszeni goście. Starosta powiatu Opatowskiego – Tomasz Staniek wysoko ocenił zarówno poziom dydaktyki, rozwijającą się infrastrukturę szkoły, jak i estetykę budynku i wnętrz. Z kolei Grzegorz Gajewski – Burmistrz Miasta i Gminy Opatów zdobył się na bardziej prywatne wynurzenie i podkreślił swój szczególny związek ze szkołą za sprawą rodziców – wieloletnich pracowników instytucji. Do życzeń dołączyli się też: samorządowcy, zarządzający instytucjami powiatu opatowskiego, zwłaszcza dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół. W imieniu rodziców głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców Jolanta Baran.
Jednakże niekwestiowanymi bohaterami tej uroczystości byli absolwenci „Szkoły na Górce”. W ich imieniu zabrał głos ksiądz Jerzy Niedbała podpułkownik w stanie spoczynku, kapelan Ordynariatu Polowego. Bardzo ciepło wyraził się o uczących go nauczycielach, a w szczególności o swojej wychowawczyni Annie Sobczyk. Specjalnie dla absolwentów przygotowano w szkole miejsca, w których mogli spotkać się z kolegami i powspominać szkolne lata. W salach lekcyjnych czekała na absolwentów niespodzianka - prezentacja składająca się z archiwalnych zdjęć ilustrujących życie szkoły, tableau klasowe, a także specjalna ścianka z logo jubileuszu i ruchomymi datami, aby każdy rocznik mógł wybrać swój rok ukończenia szkoły. Uczniowie Technikum Żywienia i Usług gastronomicznych przygotowali przekąski i wraz z kolegami Technikum Hotelarstwa serwowali je odwiedzającym szkołę.
Miłym akcentem obchodów jubileuszowych była prezentacja multimedialna zamykające w slajdach 60 lat istnienia szkoły oraz program artystyczny w wykonaniu uczniów „Szkoły na Górce”, w którego zamyśle była podróż czasie. Widzowie mieli okazję porównać dawną i obecną szkołę, która zmienia się tylko pozornie, staje coraz bardziej nowoczesna, ale pewne wartości, jak chociażby szczególna więź między mentorem a uczniem, pozostają niezmienne. Uczniowie zaprezentowali też kierunki, w jakich kształcą się obecnie. Młodzi artyści przygotowali swoje popisy pod kierunkiem nauczycielek Agnieszki Dydo – Mianowskiej, Iwony Winiarczyk – Kapsy. Pomocą służyli również nauczyciele wychowania fizycznego: Monika Masternak, Aneta Król i Cezary Okulski.