W środę 15.01.2014 r. 50 osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami, uczestniczyła w wielkim siatkarskim wydarzeniu na hali sportowej MOSiR w Ostrowcu Św. W tym dniu rozgrywany był mecz Pucharu Polski siatkarzy Plus Ligii pomiędzy drużynami Effector Kielce i Lotos Trefl Gdańsk. W obu zespołach występowali byli i obecni reprezentanci Polski. Młodzież ZS Nr 1 była zachwycona atmosferą tego widowiska. Przy pełnych trybunach Effector Kielce po emocjonujących pięcio - setowym pojedynku, wygrał mecz 3:2 w setach i awansował do następnej rundy Pucharu Polski. W przerwie meczu rozlosowano nagrody dla kibiców.

Szczęście „uśmiechnęło" się do jednej z naszych uczennic- Sylwii Strzębskiej, która wylosowała zestaw gadżetów klubowych obu drużyn. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: Waldemar Domagała, Monika Masternak, Robert Gubernat i Marek Frejlich. Był to już kolejny wyjazd naszej młodzieży na imprezę sportową tej rangi. Następnym wydarzeniem tego typu dla uczniów ZS Nr 1 będzie towarzyski mecz piłki nożnej Polska : Szkocja, który zostanie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie. Cykliczne wyjazdy i oglądnie imprez sportowych na najwyższym szczeblu, mają na celu zachęcanie młodzieży do uprawiania sportu i systematycznego ćwiczenia na lekcjach WF.