Już po raz kolejny na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie zostały przeprowadzone eliminacje szkolne drugiej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bankach. W dniu 10 grudnia 2013 roku uczniowie z klas technikum ekonomicznego zmagali się z testem przygotowanym przez organizatorów, obejmującym dwa bloki tematyczne tzn.: stały i zmienny związany bezpośrednio z hasłem przewodnim tegorocznej edycji Olimpiady tj.: „ Oszczędzam i Inwestuje ". Program tego projektu edukacyjnego obejmował następujące dyscypliny naukowe: ekonomię, finanse i zarządzanie. Podstawowym założeniem przedsięwzięcia było kształtowanie wśród naszych uczniów umiejętności racjonalnego gospodarowania własnymi środkami pieniężnymi, a także odpowiedzialnego zaciągania różnego typu zobowiązań finansowych – powiedział Piotr Banaczyk nauczyciel przedmiotów ekonomicznych przygotowujący uczniów do konkursu.

Komitet Główny Olimpiady odpowiedzialny za organizację i poziom merytoryczny projektu opublikował w dniu 20 grudnia 2013 roku wyniki eliminacji szkolnych Olimpiady Wiedzy o Bankach. Do etapu okręgowego zakwalifikował się Rafał Ciepiela uczeń drugiej klasy Technikum ekonomicznego funkcjonującego przy Zespole Szkół nr 1 w Opatowie. Eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy o Bankach odbędą się w dniu 17 stycznia 2014 roku w Wyższej Szkoły Zarządzania i Finansów w Warszawie. Realizacja tego typu działania przeprowadzonego w ramach funkcjonowania Szkolnego Klubu Przedsiębiorczości ma na celu popularyzację wiedzy na temat oszczędzania i inwestowania oraz ryzyka związanego z pomnażaniem środków pieniężnych.