Nasza szkoła rozpoczęła udział w realizacji projektu systemowego ,,Edukacja zawodowa w praktyce”, Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w partnerstwie z Izbą Gospodarczą „Grono Targowe Kielce” i Świętokrzyskim Centrum Innowacji i Transferu Technologii Sp. z o.o.. Bezpośrednimi adresatami projektu są uczniowie szkół zawodowych kształcących w branżach i specjalnościach o kluczowym znaczeniu dla rozwoju regionu świętokrzyskiego oraz ich nauczyciele przedmiotów zawodowych.

Nauczycielami bezpośrednio odpowiedzialni za reazliacje projektu w Zespole Szkół Nr1 zostali:

I.Grupa Technikum w Zespole Szkół Nr1

mgr inż. Cybula Piotr – koordynator

mgr Pitek Dorota – koordynator

mgr inż. Góra Roman – nauczyciel wspomagający

mgr Wicha Monika – nauczyciel wspomagający

II.Grupa Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Zespole Szkół Nr1

mgr inż. Lulin Jerzy – koordynator

mgr inż. Polit Władysław – koordynator

mgr Sewera Tomasz – nauczyciel wspomagający

mgr Popek Grzegorz – nauczyciel wspomagający

W naszej szkole została przeprowadzona rekrutacja w wyniku, której zakwalifikowano do reazliacji projektu 80 uczniów. Powstały dwie 40 osobowe grupy.

1. Grupa Technikum w Zespole Szkół Nr1 to uczniowie: Technikum Pojazdów Samochodowych, Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych.
  2. Grupa Zasadnicza Szkoła Zawodowa w Zespole Szkół Nr1, w której skład wchodzą uczniowie zawodów: Mechanik Pojazdów Samochodowych, Sprzedawca, Cukiernik, Fryzjer.