Od 18 maja:
  • otwarte zostaną placówki oraz instytucje z bazą noclegową i działalnością opiekuńczo-wychowawczą;
  • będzie można prowadzić zajęcia praktyczne w szkołach policealnych i specjalistyczne, w tym zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze;
Od 25 maja:
  • będzie możliwość prowadzenia zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla uczniów klas I-III szkół podstawowych;
  • maturzyści oraz uczniowie klas VIII szkół podstawowych, w tym specjalnych, będą mieli możliwość korzystania z konsultacji na terenie szkoły ze wszystkich przedmiotów, w szczególności z przedmiotów zdawanych na egzaminach.
Od 1 czerwca uczniowie pozostałych klas będą mieli możliwość korzystania z konsultacji ze wszystkich przedmiotów na terenie szkoły. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb ucznia, a także warunków szkoły.

Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej