Zespół Szkół nr 1

Zespół Szkół nr 1

technik żywienia i usług gastronomicznych

technik pojazdów samochodowych

technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

technik budownictwa

technik hotelarstwa

technik logistyk

liceum ogólnokształcące - klasa służb mundurowych

szkoła branżowa I stopnia

Previous Next

Praca biblioteki szkolnej

Ze względu na obecną sytuację oraz brak dostępu do zasobów biblioteki naszej szkoły zachęcam was do czytania e-booków. Są one dostępne na stronach wydawnictw i stron, które je oferują. Jeśli masz wątpliwości, czy witryna z której chcesz skorzystać działa zgodnie z prawem - zachęcam do sprawdzenia jej w Bazie Legalnych Źródeł, gdzie znajdują się bezpieczne i zweryfikowane strony. Znajduje się ona pod adresem: 

http://legalnakultura.pl/pl/legalne-zrodla/ksiazki

Wśród najczęściej odwiedzanych serwisów z darmowymi ebookami są:

 

Wolnelektury.pl - rozbudowana baza lektur szkolnych i klasyków literackich w postaci ebooków. Dostępne e-woluminy zostały profesjonalnie wydane, opatrzone przypisami i udostępnione we wszystkich popularnych formatach, od .PDF do .MOBI. Tytuły są darmowe, ponieważ w bazie znajdują się książki, do których prawa autorskie już wygasły. Z inicjatywy Fundacji Nowoczesna Polska zebrano je w jednym miejscu. Zawierają się tu również wydawnictwa oparte na licencji Creative Commons.

Najpierwprzeczytaj.pl - witryna, za pośrednictwem której można pobrać darmowe e-booki, ale również udostępniać je innym. Wymogiem korzystania ze strony jest ocena pobranego ebooka lub napisanie jego krótkiej recenzji. Serwis ten promuje pisarzy, którzy są nieznani w świecie szeroko pojętej literatury, dlatego też twórcy strony nawołują do dobrowolnego docenienia autora danej powieści, poprzez przekazanie mu dowolnej kwoty w postaci darowizny.

e-Publikacje Nauki Polskiej - epnp.pl - to zbiór publikacji naukowych z różnych dziedzin, wydawanych przez polskie uczelnie, instytuty naukowe, towarzystwa i stowarzyszenia oraz muzea. Przeznaczeniem bazy jest zebranie w jednym miejscu trudno dostępnej literatury z polskich ośrodków naukowych. Znajduje się tu również bogata oferta darmowych ebooków.

BooKto.pl – portal, który zgromadził największą bazę ebooków dostępnych w polskich e-księgarniach. W serwisie, obok listy płatnych tytułów, znajdują się oddzielne katalogi: self-publishing oraz darmowe ebooki, oferujące darmowe e-książki z legalnych źródeł.

Bookini.pl - ogromna baza blisko 3 tysięcy darmowych e-książek do pobrania. Są to przede wszystkim klasyczne pozycje literatury polskiej, ale nie tylko. Nie brakuje lektur, co z pewnością jest dobrą wiadomością dla uczniów.

Dostęp do bezpłatnych ebooków oferują również biblioteki publiczne w wielu miastach. Zwykle warunkiem wypożyczenia jest posiadanie karty bibliotecznej w danej placówce. Wówczas możliwość czytania wielu tysięcy książek elektronicznych jest już na wyciągnięcie czytnika.

W ramach kosultacji zapraszam do kontaktu pod adresami: azwolska1 (Skype) lub pod mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.