Aktualności

klepsydra dragan

Mamy mistrza Polski!

Dnia 21.09.2013 r. uczeń I klasy liceum mundurowego w Zespole Szkół Nr 1, Jakub Myszkowski został mistrzem Polski w boksie, w kategorii kadetów, w wadze do 57 kg. Kuba trenuje dopiero od roku w klubie RMG „ Boks" Ożarów po opieką trenera Krzysztofa Gierszona a już odnosi znaczne sukcesy. Tydzień temu w dniach 20-22.09.2013 r. w meczu bokserskim Polska – Czechy podczas Gali Boksu w Opatowie zajął I miejsce, po zwycięskiej walce przez nokaut w pierwszej rundzie. Do tej pory stoczył 10 walk, w tym 6 razy wygrał.

Czytaj więcej...

Podsumowanie projektu: Rozbudowa budynku Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie realizowany w ramach osi priorytetowej V Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007 – 2013 „Wzrost jakości infrastruktury społecznej, oraz inwestycje

 naglowek fundusze

 

23 stycznia 2012 roku odbyło się uroczyste otwarcie budynku dydaktycznego zrealizowanego w ramach projektu pod nazwą Rozbudowa budynku Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie realizowany w ramach osi priorytetowej V Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2007 – 2013 „Wzrost jakości infrastruktury społecznej, oraz inwestycje w dziedzictwo kulturowe, turystykę i sport”. Realizację rozbudowy budynku dydaktycznego rozpoczęto 26-01-2010r. a zakończono ją 28.12.2011r. Wartość projektu 4.727.418,72 z czego dotacja z Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego 2.807.427,43 zł.

Czytaj więcej...

III Wojewódzkie Mistrzostwa Nauczycieli w tenisie stołowym

21 września w Kielcach odbyły się III Wojewódzkie Mistrzostwa Nauczycieli w tenisie stołowym. Do zawodów zgłosiło się 70 nauczycieli z całego województwa. Zespół Szkół Nr 1 w Opatowie reprezentowali: Piotr Oparowski i Robert Gubernat. Mistrzem Województwa w kategorii do 50 lat został Piotr Oparowski. Natomiast wicemistrzem w kategorii do 40 lat Robert Gubernat. Zawody rozgrywane były na wysokim poziomie oraz miłej sportowej atmosferze.

Czytaj więcej...

Memoriał gen. S. Petelickiego

W rocznicę urodzin twórcy i wieloletniego dowódcy GROM-u gen. S. Petelickiego odbył się Memoriał jego imienia. 13 września 2013 roku do Areny Ursynów w Warszawie przybyło ponad 200 osób, a wśród nich 17- osobowa grupa uczniów z klas mundurowych ZS Nr 1 w Opatowie. Młodzież pod opieką swoich nauczycieli p. Edyty Gwoździk i p. Marka Frejlicha mogła uczestniczyć w tym ważnym wydarzeniu. Memoriał gen. S. Petelickiego otworzył były szef szkolenia i dowódca grupy operacyjnej Jednostki Specjalnej GROM- mjr Jacek Kowalik, córka gen. S. Petelickiego- Dominika Bandurska oraz burmistrz Ursynowa - Piotr Guzioł.

Czytaj więcej...