W dniu 30 maja 2017r. uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie gościli w Gimnazjum w Iwaniskach oraz Gimnazjum w Sadowiu. Celem wizyty było propagowanie zdrowego stylu życia i zasad zdrowego odżywiania w ramach Dni Profilaktyki, które w tym roku odbywały się pod hasłem: "Dzieci i młodzież lepszą stroną świata – ich świat wartości bez nałogów i agresji, żyjących zdrowo i kolorowo”. Uczniowie klas pierwszych w programie pod hasłem: ,,Niechaj każdy się dowie, że uczniowie z GÓRKI znają przepis na zdrowie” za pomocą tematycznych konkursów, piosenek i układów tanecznych zainspirowali swoich młodszych kolegów z gimnazjów do wybierania tego co najzdrowsze, stosowania zasady umiaru oraz podejmowania wysiłku fizycznego dla zachowania zdrowia i pełnego komfortu życiowego. Nowatorskim elementem edukacyjnym było aplikacja ,,Wiesz co jesz” przy pomocy której, skanując kod kreskowy z opakowania produktu spożywczego można poznać skład produktu i ocenić jego wartość pod względem odżywczym.

Uczniowie klas mundurowych ZS nr 1 w Opatowie w ciągu trzech lat nauki uzyskują wiedzę ogólnokształcącą oraz umiejętności potrzebne w pracy służb mundurowych. Szkolą się z zakresu systemu GROM CCOMBAT, zgłębiają tajniki czarnej i zielonej taktyki oraz pomocy medycznej. Uczestniczą w ciekawych spotkaniach poznając pracę najważniejszych instytucji. Tym razem skorzystali z zaproszenia Prezesa Sądu Rejonowego i odwiedzili tę placówkę z okazji Europejskiego Dnia Wymiaru Sprawiedliwości ze swoimi nauczycielami panią Edytą Gwoździk i panią Małgorzatą Stępień. Spotkanie prowadzili sędzia pan Artur Łukawski i kurator sądowy pani Elżbieta Szczęśniak-Wasieczko.

Zapraszamy na audycję radiową 3 czerwca 2017r. o godzinie 17:00 w Radio Opatów.

Klasa Technikum Logistycznego w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie wzięła udział w VIII KONFERENCJI LOGISTYCZNEJ Z CYKLU „LOGISTYKA OCZAMI STUDENTÓW” pt. „Znaczenie logistyki we współczesnej gospodarce” zorganizowanej i prowadzonej przez wykładowców i studentów Politechniki Rzeszowskiej w Katedrze Systemów Zarządzania i Logistyki. Przybliżyli oni, jak wielkie znaczenie ma zarządzanie i logistyka w gospodarce kraju. Zarządzanie flotą transportową, Elektroniczna obsługa zamówienia, Stacjonarny system logistyczny w Siłach Zbrojnych RP, to tylko niektóre z tematów, które zostały poruszone przez wykładowców.