Zespół Szkół nr 1

Zespół Szkół nr 1

technik żywienia i usług gastronomicznych

technik pojazdów samochodowych

technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

technik budownictwa

technik hotelarstwa

technik logistyk

liceum ogólnokształcące - klasa służb mundurowych

szkoła branżowa I stopnia

Previous Next

Aktualności

"Mundurówka" na strzelnicy

W dniu 20 i 27 listopada 2013 roku uczniowie naszej szkoły wyjechali na zajęcia strzeleckie. Strzelanie odbyło się w Tarnobrzegu. Przeprowadzono konkurencję strzelecką – pozycja leżąc z podpórką - 50m., broń – kbks kal. 5,6 mm . oprócz strzelania przeprowadziliśmy konkurencję - rzut granatem w kategorii dziewcząt i chłopców. W zajęciach tych uczestniczyło 96 uczniów. W trakcie wizyty na strzelnicy kpt. Andrzej Irek z WKU Sandomierz zapoznał młodzie z różnymi rodzajami broni strzeleckiej krótkiej i długiej.

Czytaj więcej...

Uczniowie Technikum Ekonomicznego i Technikum Obsługi Turystycznej na rajdzie „barbórkowym”

W dniu 04.12.2013 r. młodzież z klas Technikum Ekonomicznego i Technikum Obsługi Turystycznej Zespołu Szkół Nr 1 uczestniczyła w rajdzie zorganizowanym przy współpracy z Ochotniczym Hufcem Pracy w Opatowie. Projekt imprezy przygotowany został w ramach zajęć warsztatowych przez uczniów Technikum Obsługi Turystycznej, natomiast stworzeniem planu finansowego zajęli się ekonomiści. W mroźny, grudniowy poranek uczniowie wyruszyli w trasę pełni entuzjazmu i zapału. Po dotarciu na miejsce rozpalili ognisko i uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez panią Agatę Bakę.

Czytaj więcej...

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie w roli św. Mikołaja

„ Dobre drzewo dobrym się owocem okrywa, dobry człowiek z dobrych czynów poznawany bywa"
Wacław Potocki

Jak co roku, kiedy zbliża się ten szczególny dzień – Mikołajki, stajemy się pomocnikami świętego Mikołaja. 04 grudnia 2013 r. udaliśmy się po raz kolejny do Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Niemienicach. Zawieźliśmy dla dzieci przygotowane wcześniej słodkie prezenty.Nasi koledzy z różnych klas, chętnie przyłączyli się do tak wspaniałej akcji. Nie musieliśmy nikogo namawiać, każdy chciał dołożyć coś od siebie. Głównymi organizatorami tej akcji zostaliśmy My, czyli uczniowie klasy III Technikum Obsługi Turystycznej. Naszymi opiekunami były panie: Aneta Surowiecka i Marta Firmanty.

Czytaj więcej...

Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego

W dniu 19 listopada 2013r. w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie został przeprowadzony Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego. Wzięła w nim udział młodzież z klasy II TE, II TOT, II TUG i TŻ, II TPS, III TOT oraz III LOM, łącznie 15 uczestników. Konkurs przygotowały nauczycielki języka niemieckiego: p. Marta Firmanty, p. Anna Religa oraz p. Elżbieta Cheba. Uczniowie napisali prace konkursowe w formie zadań maturalnych. Test obejmował rozumienie ze słuchu, rozumienie tekstu czytanego oraz ćwiczenia leksykalno-gramatyczne. I miejsce uzyskała Aleksandra Sado – kl. III LOM, II miejsce Kamila Mazurek - kl. II TE oraz Krystyna Kowalska – kl. III TOT, III miejsce otrzymali: Rafał Ciepiela – kl. II TE oraz Bartosz Zieliński - kl. II TPS. Uczniowie z najlepszymi pracami konkursowymi zostali wyróżnieni dyplomami oraz nagrodami.

Czytaj więcej...