Zespół Szkół nr 1

Zespół Szkół nr 1

technik żywienia i usług gastronomicznych

technik pojazdów samochodowych

technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

technik budownictwa

technik hotelarstwa

technik logistyk

liceum ogólnokształcące - klasa służb mundurowych

szkoła branżowa I stopnia

Previous Next

Aktualności

Wybitny komandos i pisarz z GROM-u gościł w Zespole Szkół Nr1

Na zaproszenie dyrekcji i nauczycieli ZS Nr 1 w Opatowie gościł w murach szkoły pan chorąży Andrzej Kisiel. Spotkanie z nim pełne wspomnień z trzynastu lat jego służby w elitarnej jednostce GROM miało miejsce 14.03.2014 r. i zostało zorganizowane przez nauczycieli koordynujących współpracę mundurówki z komandosami GROM - u dzięki uprzejmości dyrekcji szkoły p. Tomasza Świątka.

Uczniowie mundurówki mieli możliwość porozmawiania z operatorem Zespołu Wodnego GROM-u o misjach, w których uczestniczył, o rodzajach broni, jaką posługują się komandosi, ale także o zawiązanych przyjaźniach i wartościach, jakie przyświecają żołnierzom tej znakomitej jednostki. Andrzej Kisiel podkreślał w swoich wypowiedziach, jak ważna jest ochrona ludzkiego życia i jak wiele radości dostarcza każdy uratowany człowiek. Swoje wspomnienia ze służby zamieścił w książce „Trzynaście moich lat w JW. GROM", która pojawiła się także w formie audiobooka i zawiera wiele niepublikowanych dotąd wspomnień Kisiela, ale także Chlora, który był jego dowódcą w Bagdadzie. Wówczas znany w mundurowce Chlor dowodził międzynarodowym komponentem, w skład którego weszli także znani na całym świecie komandosi z jednostki NAVY SEALS.

Czytaj więcej...

Akcja honorowego krwiodawstwa w Zespole Szkół Nr1

W dniu 26 marca 2014 r. (środa) od godz. 9.00 w Zespole Szkół Nr1 w Opatowie zostanie zorganizowana przez szkolne koło PCK kolejna akcja honorowego krwiodawstwa. Obsługę medyczną zapewni Ekipa Wyjazdowa Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach. Zapraszamy uczniów, absolwentów i wszystkich chętnych do aktywnego włączenia się do tej formy pomocy osobom potrzebujących tego niezastąpionego leku ratującego życie.

Pozalekcyjne zajęcia z samoobrony w systemie WING CHUN prowadzone w ZS Nr1 w Opatowie

Zespół Szkół Nr 1 w Opatowie prowadzi zajęcia pozalekcyjne finansowane przez Starostę Powiatu Opatowskiego Bogusława Włodarczyka, które prowadzi instruktor samoobrony w systemie  WING CHUN Zbigniew Świąder. WING CHUN to stworzony przez Yip Mana (1893-1972) chiński system walki z wieloma bardzo agresywnymi napastnikami. Techniki są krótkie i gwałtowne, nastawione na szybką eliminację zagrożenia. System WCH opracowano z myślą o krótkim procesie nauczania na bazie stylu białego żurawia i stylu węża. Nie zawiera elementów akrobatycznych. Techniki są uniwersalne: dowolny atak - dowolna obrona, z tym, że przed rękami bronimy się rękami , a przed nogami -nogami (na ogół). Prawa i lewa strona są trenowane tak samo - jest to cecha wszystkich trzech form bez broni, formy noży motylkowych oraz formy drewnianego manekina. Ilość technik ograniczono do minimum.

Czytaj więcej...

Konkurs SUDOKU w Zespole Szkół Nr1

Dnia 24 lutego 2014 roku w Zespole Szkół nr 1 w Opatowie odbył się konkurs SUDOKU promujący matematykę. SUDOKU to niezwykle wciągająca gra logiczna. Plansza przedstawia duży kwadrat o wymiarach 9 x 9 kratek, złożony z 9 mniejszych kwadratów o wymiarach 3 x 3 kratki. Gra polega na uzupełnieniu pustych pól cyframi od 1 do 9 w ten sposób, aby w każdym wierszu, w każdej kolumnie i w każdym mniejszym kwadracie każda cyfra wystąpiła tylko raz. Do konkursu zgłosiło się 15 osób.

Czytaj więcej...