W środę 15.01.2014 r. 50 osobowa grupa uczniów wraz z opiekunami, uczestniczyła w wielkim siatkarskim wydarzeniu na hali sportowej MOSiR w Ostrowcu Św. W tym dniu rozgrywany był mecz Pucharu Polski siatkarzy Plus Ligii pomiędzy drużynami Effector Kielce i Lotos Trefl Gdańsk. W obu zespołach występowali byli i obecni reprezentanci Polski. Młodzież ZS Nr 1 była zachwycona atmosferą tego widowiska. Przy pełnych trybunach Effector Kielce po emocjonujących pięcio - setowym pojedynku, wygrał mecz 3:2 w setach i awansował do następnej rundy Pucharu Polski. W przerwie meczu rozlosowano nagrody dla kibiców.

Już po raz kolejny na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie zostały przeprowadzone eliminacje szkolne drugiej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bankach. W dniu 10 grudnia 2013 roku uczniowie z klas technikum ekonomicznego zmagali się z testem przygotowanym przez organizatorów, obejmującym dwa bloki tematyczne tzn.: stały i zmienny związany bezpośrednio z hasłem przewodnim tegorocznej edycji Olimpiady tj.: „ Oszczędzam i Inwestuje ". Program tego projektu edukacyjnego obejmował następujące dyscypliny naukowe: ekonomię, finanse i zarządzanie. Podstawowym założeniem przedsięwzięcia było kształtowanie wśród naszych uczniów umiejętności racjonalnego gospodarowania własnymi środkami pieniężnymi, a także odpowiedzialnego zaciągania różnego typu zobowiązań finansowych – powiedział Piotr Banaczyk nauczyciel przedmiotów ekonomicznych przygotowujący uczniów do konkursu.

Chcąc poszerzać swoją wiedzę i umiejętności, nauczyciele Zespołu Szkół Nr1 w Opatowie: Jerzy Lulin i Piotr Cybula, wzieli udział w ogólnopolskim projekcie Centrum Promocji Innowacji i Rozwoju w Białymstoku „Wykształceni technologią”.

Projekt powstał w oparciu o analizę potrzeb nauczycieli, w ścisłej współpracy z przedsiębiorcami branż odpowiadających kierunkom kształcenia. Wsparciem szkoleniowym objętych zostało 270 osób z terenu całego kraju – nauczycieli przedmiotów zawodowych oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu szkół ponadgimnazjalnych, kształcących na kierunkach: mechanicznym, mechatronicznym i mechaniki/elektromechaniki samochodowej. W czasie realizacji projektu zostały zrealizowane:

  •  zajęcia instruktażowe w wymiarze 60 godzin
  • staże zawodowe w przedsiębiorstwach w wymiarze 120 godzin.

Zajęcia instruktarzowe prowadzili wykładowcy uczelni wyższych, a staże zawodowe odbywały się w przedsiębiorstwach, gdzie w pracy codziennej wykorzystuje się najnowsze osiągniecia technologiczne. Dzięki temu nauczyciele mieli okazję poszerzać swoją wiedzę i umiejętności.

Chyba każdy przyzna, że Boże Narodzenie, to najpiękniejsze święta spośród wszystkich świąt, szczególnie radosne, pełne dobrych uczuć, tradycji. Spotkanie Wigilijne jest również tradycją naszego Internatu i stanowi bardzo ważny element wspólnego przebywania ze sobą zarówno mieszkańców jak i zaproszonych gości. Ta szczególna uroczystość odbyła się 19 grudnia o godz.19.00. Przy biało nakrytym stole spotkała się młodzież, a także zaproszeni goście. Świąteczny nastrój podkreślił krótki występ artystyczny.