„Bezpiecznie od Startu” to konkurs w którym corocznie nie może zabraknąć uczniów reprezentujących naszą szkołę. Jest on organizowany przez Okręgowy Inspektorat Pracy w Kielcach, Izbę Rzemieślników i Przedsiębiorców w Kielcach i Świętokrzyskie Kuratorium Oświaty. XVII wojewódzki etap odbył się 05 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Zawodowych Nr 3 w Kielcach. Naszą szkołę reprezentowało 2 uczestników – laureatów etapu szkolnego: Kinga Dąbrowska i Konrad Sitarski z klasy II D. Zadaniem konkursowym było rozwiązanie testu składającego się z 42 pytań z zakresu Prawa Pracy oraz Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Wśród 35 uczniów z całego województwa świętokrzyskiego biorących udział w konkursie nasi reprezentanci zajęli ex aequo 7 miejsce, za co z rąk przedstawicieli organizatorów otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły i gratulujemy.

Zapraszamy na powtórkę audycji radiowej "Szkoła na Górce" 8 kwietnia (sobota) o godz. 17:00.

Uczniowie klasy trzeciej Liceum Ogólnokształcącego i klasy pierwszej Technikum Logistycznego uczestniczyli w wykładzie prowadzonym przez wykładowców z Uniwersytetu Technologiczno - Humanistycznego w Radomiu. Pani dr Ewa Ferensztajn – Gardas oraz dr Renata Krajewska przedstawiły ciekawe informacje na temat nowoczesnej logistyki. Prowadzące w bardzo ciekawy sposób przybliżyły uczestnikom dziedzinę nauki jaką jest logistyka, czym się zajmuje i jak ważna jest ona dla każdego człowieka. Podały wiele przykładów, jak często mamy do czynienia z logistyką w życiu codziennym nie zdając sobie z tego sprawy. Wskazały jak wiele możliwości dają umiejętności nabywane przez studentów logistyki w późniejszym poszukiwaniu atrakcyjnego stanowiska pracy i kariery zawodowej. Wykład podkreślił, iż jest to kierunek ciągle rozwijający się, który stanowi podstawę gospodarczą wielu państw świata.

W Zespole Szkół nr 1 w Opatowie uczniowie trzech klas Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki mieli przedsmak wyższej uczelni. Szkoła nasza gościła wykładowców Uniwersytetu Technologiczno – Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu (dawna Politechnika Radomska), którzy przeprowadzili wykład na temat: „Nowoczesne silniki samochodu osobowego oraz ciągnika rolniczego”. Wykład prowadził Dr inż. Skrzek Tomasz adiunkt wydziału Mechanicznego w Radomiu Instytut Eksploatacji Pojazdów i Maszyn. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali bardzo ciekawego wykładu połączonego z pokazem uszkodzonych części silnika. Podczas wykładu przypomniana została krótka historia silników Diesla oraz porównanie silników z zapłonem samoczynnym ZS i z zapłonem iskrowym ZI.