W dniu 11 grudnia 2013 r. w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie odbył się finał Powiatowego Turnieju szkół ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Starosta Bogusław Włodarczyk, który życząc wszystkim uczestnikom sportowej rywalizacji, wręczył szkołom uczestniczącym w zawodach okolicznościowe puchary. Medale i dyplomy dla zawodników wręczył dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 Tomasz Świątek . Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach: dziewcząt i chłopców. W kategorii dziewcząt i chłopców turniej wygrali uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Opatowie.

Aktorzy z Narodowego Teatru Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia zaprezentowali młodzieży z ZS Nr 1 w Opatowie spektakl pt. „Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. W sali widowiskowej OOK w dniu 5 grudnia 2013r tłumnie przybyli uczniowie i nauczyciele mieli przyjemność obejrzeć niezwykłe widowisko. Inscenizacja w reżyserii Michała Hachlowskiego miała na celu zaprosić młodych widzów do udziału w „metafizycznym zdarzeniu, gdzie zabawa przeplatała się z poezją , a śmiech z obawą o los ojczyzny". Wspaniała scenografia autorstwa Małgorzaty Satory, muzyka Michała Kowalczyka, znakomita gra aktorska, efekty specjalne zbudowały znakomitą atmosferę oddając w pełni „ducha" sztuki Wyspiańskiego.

W dniu 20 i 27 listopada 2013 roku uczniowie naszej szkoły wyjechali na zajęcia strzeleckie. Strzelanie odbyło się w Tarnobrzegu. Przeprowadzono konkurencję strzelecką – pozycja leżąc z podpórką - 50m., broń – kbks kal. 5,6 mm . oprócz strzelania przeprowadziliśmy konkurencję - rzut granatem w kategorii dziewcząt i chłopców. W zajęciach tych uczestniczyło 96 uczniów. W trakcie wizyty na strzelnicy kpt. Andrzej Irek z WKU Sandomierz zapoznał młodzie z różnymi rodzajami broni strzeleckiej krótkiej i długiej.

W dniu 04.12.2013 r. młodzież z klas Technikum Ekonomicznego i Technikum Obsługi Turystycznej Zespołu Szkół Nr 1 uczestniczyła w rajdzie zorganizowanym przy współpracy z Ochotniczym Hufcem Pracy w Opatowie. Projekt imprezy przygotowany został w ramach zajęć warsztatowych przez uczniów Technikum Obsługi Turystycznej, natomiast stworzeniem planu finansowego zajęli się ekonomiści. W mroźny, grudniowy poranek uczniowie wyruszyli w trasę pełni entuzjazmu i zapału. Po dotarciu na miejsce rozpalili ognisko i uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez panią Agatę Bakę.